10-30 lipca 2012 - Kolekcja Filmowa Opowieści Pogranicza. Wspomnienia mieszkańców. - Warsztaty animacji z Darią Kopiec.

10 lipca 2012 rozpoczęły się warsztaty animacji z reżyserką filmów animowanych Darią Kopiec pod opieką artystyczną studentki ASP w Gdańsku, Aleksandry Kotarskiej oraz studenki Instytutu Historii Sztuki UW, Dominiki Turowicz. Warsztaty odbywały się do 30 lipca, a w ich trakcie realizowane były filmy do trzeciej edycji Filmowej Kolekcji Bajek Opowieści Pogranicza. W warsztatach uczestniczyły dzieci i młodzież z Pracowni Kronik Sejneńskich


Daria Kopiec: Urodzona w 1983 r. W 2003 r. ukończone Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni - Orłowo. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na Wydziale Operatorskim, specjalizacja: Animacja i Filmowe Efekty Specjalne. Na drugim roku studiów wraz z Martą Stóżycką i Maciejem Fornalem organizacja I Przeglądu Filmów Animowanych ANIMAKCJA w Łodzi. Od listopada 2006 r. do marca 2007 r. stypendium w École Nationale Supérieure des Arts Visuels – La Cambre w Brukseli. 

Od lutego 2008 r. do dnia dzisiejszego reżyser studenckiego teatru Politechniki Łódzkiej „Teatr Nieobliczalny” [http://teatr.p.lodz.pl/]. W ramach jego działalności powstały cztery spektakle: Factory (2008 r.) na podstawie dramatu Factory Igora Bauersimy w przekładzie Moniki Muskały, spektakl Słowa-walizki (2010 r.), autorska adaptacja na podstawie książek Lawis’a Carroll’a Przygody Alicji w Krainie Czarów oraz O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra w przekładzie Macieja Słomczyńskiego, spektakl Magic Afternoon (2011 r.) na podstawie dramatu Magic Afternoon Wolfgang’a Bauer’a w przekładzie Reinhardt’a Badegruber’a i Leaona Żylicza oraz spektakl Podwyżka (2012 r.) na podstawie dramatu Podwyżka Georges’a Perec’a. W lutym 2012 r. reżyseria spektaklu lakowego na motywach powieści Michael’a Endego pt.: Momo w Teatrze Lalki i Aktora „Pinokio” w Łodzi. 

Od 2010r. pracuje jako kolorysta materiałów filmowych (DaVinci Resolve). W 2011 r. prowadzenie warsztatów z pikselacji w ramach Polskiej Prezydencji Se-ma-for European/Asian Express 2011. fektem warsztatów jest film animowany.

Aleksandra Kotarska - studentka malarstwa (ASP Gdańsk), absolwentka Liceum Plastycznego w Łomży, inalistka olimpiady artystycznej, stypendystka marszałka województwa podlaskiego, uczestniczka programów realizowanych w Pograniczu – „Kroniki sejneńskie”, „Związani z miejscem”, „Przestrzeń domu”, „Kawiarnia qulturalna”, Kolekcja Filmowa Bajek – „Pieśni pogranicza”.

Dominika Turowicz - studentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Urodzona w 1990 roku w Suwałkach. Absolwentka Liceum Plastycznego w Łomży, lauretka  ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej. Od wielu lat związana z Ośrodkiem "Pogranicze - sztuk, kultur narodów", głównie poprzez udział w programie "Kroniki Sejneńskie", w ramach którego powstał spektakl prezentowany w Nowym Jorku, Wilnie, Mostarze i wielu miastach Polski. Także uczestniczka projektów: "Gra szklanych paciorków" i "Gliniana księga", współtwórczyni "Kawiarni kulturalnej" oraz cyklu spotkań z artystami pt. "Związani z miejscem". Opiekowała się od strony plastycznej  „Kolekcją Filmową Bajek. Pieśni Pogranicza”

10 lipca 2012 - Warsztaty Animacji z Darią Kopiec


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI