10 kwietnia 2013 - Krzysztof Czyżewski wziął udział w DEBACIE EUROPEJSKIEJ w Estonii

10 kwietnia 2013 roku o godzinie 18.00 w Estońskim Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w wydarzeniu DEBATA EUROPEJSKA wziął udział Krzysztof Czyżewski.


"Człowiek pogranicza – obywatel Europy. Wielokulturowość a tożsamość europejska" – DEBATA EUROPEJSKA z udziałem Krzysztofa Czyżewskiego i Evelyn Kaldoja zorganizowana była przez Estońskie Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej i EUNIC Estonia, którego członkiem jest Ambasada RP w Tallinnie.

 Polskę w „Debatach Europejskich” reprezentuje Krzysztof Czyżewski – dyrektor artystyczny Wrocławia 2016, dyrektor Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach i prezes Fundacji Pogranicze, Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie i innych instytucji kultury. Rezonerem Krzysztofa była Dr Maria Mälksoo z Uniwersytetu Tartuskiego, specjalizująca się w dziedzinie pamięci historycznej. Spotkanie prowadziła Evelyn Kaldoja – redaktor naczelna dziennika „Postimees“.

Tematem wykładu Krzysztofa Czyżewskiego był „Człowiek pogranicza – obywatel Europy. Wielokulturowość a tożsamość europejska”.  Debata oscylowała wokół zagadnienia żmudnego budowania i pielęgnowania przez kulturę i  literaturę tożsamości obywatelskiej w strefach przygranicznych, tyglach kulturowych i narodowościowych.

Przedmiotem EURODEBAT jest kultura jako „siła i środek” budowania tożsamości europejskiej i świadomości obywatelskiej.

Odbywają się one pod szyldem EUNIC w salonie Estońskiego Przedstawicielstwa KE. Mówcami są autorytety w dziedzinie zarządzania kulturą i dziedzictwem narodowym z krajów reprezentowanych przez członków EUNIC Estonia. Moderatorem jest Erkki Bahovski (KE) oraz Evelyn Kaldoja (Postimees), interlokutorami ambasadorowie, dyrektorzy instytutów i autorytety miejscowe.

Dotychczas odbyły się 2 spotkania współorganizowane przez Instytut Duński i Fiński. Po spotkaniu z Krzysztofem Czyżewskim, przygotowanym przez Ambasadę RP w Tallinnie, pałeczkę przejmie Instytut Francuski, który wytypował polskiego pochodzenia filozofa, dyrektora Muzeum Europy w Brukseli - Krzysztofa Pomiana.

W internecie:


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

„Największa. Pandemia hiszpanki u progu niepodległej Polski"
spotkanie z Łukaszem Mieszkowskim

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI