10 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Improwizowanej "Ad Libitum" Freedom in Unity / Wolność w jedności z udziałem naszej Orkiestry

 RELACJA Z FESTIWALU


 Po krótkiej przerwie na scenie pojawiła się Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa wraz z Mikołajem Trzaską oraz goście: Tomasz Dąbrowskim, Mike Majkowskim i Evan Parker. Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa to 15-osobowa orkiestra, która zdecydowanie zaniża średnią wieku artystów festiwalu. Zespół gra często z Mikołajem jego kompozycje znane z filmów Wojtka Smarzowskiego. I faktycznie koncert otworzył liryczny, tęskny motyw znany z filmu „Róża”. W kontekście wielogłosowej orkiestry niezwykle emotywne, tajemnicze często mroczno-liryczne melodie rozbrzmiewają ze zwielokrotnioną siłą i wielością barw. Jednocześnie zespół odchodził odważnie od materiału zakomponowanego, który był jedynie pewnym zarysem improwizacji grupowej w której rolę lidera i dyrygenta brali na siebie Trzaska i Dąbrowski. Mike Majkowski na kontrabasie swoją niekonwencjonalną grą smyczkiem dodawał muzyce dodatkowego szaleństwa. No i Evan Parker – mistrz nad mistrzami, stoicki mędrzec saksofonu, swobodnie i z lekkością poruszał się w muzycznej przestrzeni . Oto na scenie odbywa się spotkanie jednego z twórców nurtu free improvisation z muzykami młodszymi o kilka pokoleń! W obliczu improwizacyjnej nieprzewidywalności zauważalne były w zespole czasami oznaki pewnej niepewności, ale z muzycznych zawiłości grupa wychodziła zawsze obronną ręką. Pomimo wieku jej członkowie potrafili się wykazać zaskakującą dojrzałością muzyczną i biegłością instrumentalną.  W pamięci mojej pozostaną obok lirycznej melodyki efektowne orkiestralne tutti oraz bogactwo i plastyczność brzmienia (cięte jak brzytwa okrzyki sekcji obok tajemniczo rozmytych akordów) no i mistrz Evan. Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa pokazuje dobitnie, że młodzież mamy zdolną.

czytaj całą relację w jazzarium.pl


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI