11-14 listopada 2004 - Gra Szklanych Paciorków

Warsztaty w Kuklach 11-14 listopada 2004 r. 

Sejneńskie Karty Historyczne, Warmińskie Karty Historyczne - trzydniowe warsztaty grupy dzieci z Sejn realizujących projekt "Kroniki Sejneńskie"oraz grupy dzieci z Godek na Warmii realizujących program pt: "Strażnicy Północy". 


Spotkanie to było kontynuacją wieloetapowej pracy gromadzenia wiedzy na temat przeszłości historycznej miejsc skąd pochodzą uczestnicy. Zebrany wcześniej materiał posłużył do stworzenia plastycznych projektów a następnie wykonania kart w sposób symboliczny wyrażających wydarzenia, postacie związane z historią miejsc zamieszkania. Szczególnie istotne było zetknięcie dwóch grup dzieci pochodzących z różnych kulturowo regionów o odmiennych tradycjach kulturowych. Powstały dwie talie kart w sposób niezwykle oryginalny, za pomocą znaków symbolicznych, opowiadające o historii miejsc. Poranna i popołudniowa część obejmowała opracowywanie merytoryczne i plastyczne kart, natomiast wieczorna - naukę pieśni pogranicza - pieśni polskich, litewskich, żydowskich, cygańskich, a także nocne "kino pogranicza", gdzie odbywały się projekcje wybitnych filmów traktujących o problematyce tolerancji, inności, tożsamości ("Mały Lian", "Miasto Boga", "Księga Diny").


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim
 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI