11 maja 2013 - Debata: Partnerstwo wschodnie jako projekt kulturowy

11 maja 2013 roku w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odbyła się debata poświęcona znaczeniu kultury dla rozwoju dobrosąsiedzkiej współpracy w ramach Partnerstwa Wschodniego. Debatę poprowadził dyrektor Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" Krzysztof Czyżewski. Udział w niej wzięli zagraniczni goście: Levan Khetaguri (Fundacja Caucasus), Iryna Magdysh (Dyrektor Programowy Muzeum Idei we Lwowie), Ales Antsipenka (Collegium Białoruskie).


 

Uczestnicy: 

Krzysztof Czyżewski  / Polska
Praktyk idei, eseista i animator działań międzykulturowych, twórca Fundacji ”Pogranicze” i Ośrodka ”Pogranicze - sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. W 2011 roku, wraz z zespołem „Pogranicza”, otworzył Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, przy granicy polsko-litewskiej. Autor m.in. książek “Ścieżka pogranicza” oraz „Linia powrotu”. Inicjator programów dialogu międzykulturowego w Europie Środkowej, na Bałkanach, Kaukazie, Azji Środkowej, Indonezji, Bhutanie i innych pograniczach świata. Wykładowca wielu uniwersytetów w Europie i USA. Przewodniczący Rady Kongresu Kultury Partnerstwa Wschodniego. Ambasador Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego i Województwa Podlaskiego. Od wielu lat zaangażowany w programy rozwojowe miast i regionów poprzez kulturę (Sztokholm, Kraków, Lublin, Wrocław). 

Iryna Magdysh / Ukraina
Animatorka i menadżer kultury, inicjatorka i autorka wielu projektów kulturalnych we Lwowie, w tym międzynarodowych. Redaktorka i blogerka. Od niedawna - zastępca dyrektora wydziału kultury Rady Miasta Lwowa, zaangażowana w prace nad stworzeniem strategii rozwoju kultury tego miejsca do 2025 roku. 

Ales Antsipenka / Białoruś
Dyrektor Belarusian Collegium, współzałożyciel Belarusian Institute for Strategic Studies, członek zarządu wielu organizacji białoruskich (m.in. PEN Clubu i Stowarzyszenia Dziennikarzy). Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu projektami i inicjatywami międzynarodowymi. Koordynował projekty artystyczne i kulturalne w ramach programu białoruskiej Fundacji Sorosa (pełniąc obowiązki dyrektora naczelnego). Jest autorem licznych publikacji m.in. „Media Monitoring in Belarus”, „Unknown Belarus” i „Media in Post-communits Societies”. 

Levan Khetaguri / Gruzja
Dyrektor i profesor w Instytucie Historii Sztuki oraz członek rady uniwersytetu Ilia w Tbilisi. Członek i ekspert wielu instytucji międzynarodowych. Od 1990 inicjator, menadżer, producent i uczestnik wielu międzynarodowych projektów, seminariów, konferencji i festiwali. Dyrektor Fundacji Caucasus /Holandia/. Od 1997 roku sekretarz generalny w Gruzińskim Ośrodku Narodowym ITI oraz dyrektor Europejskiego Instytutu Sztuki w Gruzji. Autor wielu książek i publikacji. Od 2012 roku członek komisji doradczej programu kulturalnego Unii Europejskiej. Prowadzi warsztaty, wykłady i kursy mistrzowskie z dziedziny polityki kulturalnej i zarządzania kulturą. 

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI