11 sierpnia 2011 - Mikołaj Trzaska IRCHA clarinet quartet w piwnicach Dworu

W związku z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi koncert kwartetu klarnetowego przeniósł się do piwnic we Dworze w Krasnogrudzie. 


Instrumentalny kwartet dęty składający się z czterech znakomitych muzyków-improwizatorów władających przeróżymi rodzajami klarnetów, poczynając od klasycznego klarnetu Bb, na rzadziej spotykanym klarnecie basowym kończąc. Moża się domyślić, iż takie instumentarium buduje wprost unikalne brzmienie.

Projekt powołał do życia Mikołaj Trzaska, gdański saksofonista i klarnecista.

Główną idęą stworzenia grupy jest przedstawienie współczesnego spojrzenia na muzykę żydowską w Polsce, która to od kilku lat jest twórczą inspiracją lidera, wystarczy przypomnieć projekt Shofar zrealizowany razem z Raphalem Rogińskim. Celem projektu jest także odnalezienie wspólnego mianownika w tradycyjnej muzyce chasydzkiej i muzyce współczesnej. Zespół tworzą jedni z najciekawszych krajowych improwizatorów: Wacław Zimpel, Paweł Szamburski, Michał Górczyński oraz Mikołaj Trzaska.

Repertuar to przede wszystkim kompozycje członków kwartetu, a także magiczne utwory nieznanych chasydzkich kompozytorów pochodzących z terenów dzisiejszej Ukrainy i Polski. Wszystko to uzupełnione w bogato rozbudowane improwizacje wywodzące się z tradycji free jazzu. Zespół właśnie wydał swój pierwszy album CD pod tytułem „Larks Uprising” z gościnnym udziałem wielkiej osobowości światowego jazzu Joe McPhee.

11 sierpnia 2011 - Mikołaj Trzaska IRCHA clarinet quartet w piwnicach Dworu


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI