11 sierpnia 2011 - Mikołaj Trzaska IRCHA clarinet quartet w piwnicach Dworu

W związku z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi koncert kwartetu klarnetowego przeniósł się do piwnic we Dworze w Krasnogrudzie. 


Instrumentalny kwartet dęty składający się z czterech znakomitych muzyków-improwizatorów władających przeróżymi rodzajami klarnetów, poczynając od klasycznego klarnetu Bb, na rzadziej spotykanym klarnecie basowym kończąc. Moża się domyślić, iż takie instumentarium buduje wprost unikalne brzmienie.

Projekt powołał do życia Mikołaj Trzaska, gdański saksofonista i klarnecista.

Główną idęą stworzenia grupy jest przedstawienie współczesnego spojrzenia na muzykę żydowską w Polsce, która to od kilku lat jest twórczą inspiracją lidera, wystarczy przypomnieć projekt Shofar zrealizowany razem z Raphalem Rogińskim. Celem projektu jest także odnalezienie wspólnego mianownika w tradycyjnej muzyce chasydzkiej i muzyce współczesnej. Zespół tworzą jedni z najciekawszych krajowych improwizatorów: Wacław Zimpel, Paweł Szamburski, Michał Górczyński oraz Mikołaj Trzaska.

Repertuar to przede wszystkim kompozycje członków kwartetu, a także magiczne utwory nieznanych chasydzkich kompozytorów pochodzących z terenów dzisiejszej Ukrainy i Polski. Wszystko to uzupełnione w bogato rozbudowane improwizacje wywodzące się z tradycji free jazzu. Zespół właśnie wydał swój pierwszy album CD pod tytułem „Larks Uprising” z gościnnym udziałem wielkiej osobowości światowego jazzu Joe McPhee.

11 sierpnia 2011 - Mikołaj Trzaska IRCHA clarinet quartet w piwnicach Dworu


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI