12 maja 1997

"Gazeta Wyborcza" poinformowała o powołaniu Krzysztofa Czyżewskiego do rady programowej Fundacji Wspierania Współpracy Polsko-Litewskiej im. Adama Mickiewicza. 
 
Artykuły prasowe: 
Polsko-litewska fundacja, "Gazeta Wyborcza" 12.05.1997 
 

Polsko-litewska fundacja 

Prof. Andrzej Strumiłło, Krzysztof Czyżewski, twórca Oœrodka "Pogranicze – sztuk, kultur, narodów" w Sejnach, oraz Romuald Witkowski, były wójt gminy Puńsk, aktualnie dyrektor puńskiego wydawnictwa Aušra – zostali powołani do rady programowej Fundacji Wspierania Współpracy Polsko-Litewskiej im. Adama Mickiewicza. 

Fundacja powstała niedawno z inicjatywy prezydentów Polski i Litwy. Radę programową tworzą ponadto: Ignacy Rutkowski, Leon Brodowski, Elżbieta Smułkowska, Wojciech Fałkowski, Jerzy Kłoczowski, Mikołaj Kozakiewicz, Jan Król, Janusz Onyszkiewicz, Andrzej Romanowski, Tadeusz Wasilewski i Henryk Wisner. Fundacja ma dwa niezależne oddziały – litewski i polski. Oba mieszczą się przy kancelariach prezydentów Kwaœniewskiego i Brazauskasa. 

W tym roku ze œśrodków fundacji w czerwcu w klasztorze wigierskim zostanie zorganizowane spotkanie "Polska i Litwa – podobieństwa i różnice"; z kolei jesienią w Wilnie – konferencja o współistnieniu narodów Europy Wschodniej i Północnej. Fundacja pomoże ponadto w zorganizowaniu dni kultury polskiej w Wilnie oraz pleneru rzeŸbiarzy polskich i litewskich na Sejneńszczyznie w Maćkowej Rudzie. Plener zakończy się wystawą w Białej Synagodze w Sejnach. 

Fundacja chce także udzielać młodym utalentowanym ludziom z Litwy, pragnącym studiować w Polsce, dwóch stypendiów rocznie. 

"Gazeta Wyborcza" 12.05.1997


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI