12 marca 2011 - Filmowe Podlasie Atakuje!

12 marca odbył się sejneński pokaz akcji Filmowe Podlasie Atakuje!


Prowadzona w Białostockim Ośrodku Kultury akcja obejmuje swoim zasięgiem całą Europę. Towarzyszą jej pokazy filmów, spotkania i koncerty. 

Filmowe Podlasie Atakuje! to inicjatywa służąca popularyzacji wszelkich odmian kina niezależnego z północno-wschodniej Polski. 

Na spotkaniu w Sejnach zaprezentowane zostały filmy krótkometrażowe twórców z Podlasia i z Podlasiem związanych. Będą to najlepsze produkcje biorące udział w konkursie FPA! w ubiegłym roku. 

Inicjatywę reprezentował Marek Włodzimirow i Mariusz Balano, którzy poprowadził warsztaty filmowe pt.: "Lubię to"

Marek Włodzimirow - Twórca filmów i wizualizacji z Bielska Podlaskiego. Aktywny działacz inicjatywy Filmowe Podlasie Atakuje! Zdobywca wielu nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach.

Mariusz Balano - Fotografik, twórca wizualizacji multimedialnych, filmowiec.

http://www.filmowepodlasieatakuje.pl/.

Pokaz jest realizowany współnie z Białostockim Ośrodkiem Kultury.

Relacja z warsztatów:

Akcja Filmowe Podlasie Atakuje! w osobie Marka Włodzimirowa i Mariusza Balano przeprowadziła w Sejnach warsztaty filmowe pt.: "Lubię to" podczas których młodzi ludzie, niektórzy z nich pasjonaci fotografii lub filmu, mogli zgłębić bardzo aktualny temat filmowania aparatami fotograficznymi DSLR, popularnie zwanymi lustrzankami cyfrowymi.

Na początek spotkania podsumowany został zeszłoroczny warsztat filmu wirusowego Viral Świral. Przeanalizowane zostały statystyki nakręconych przed rokiem filmów. Pozwoliło to na zrozumienie jak działa film wirusowy i jakie treści szczególnie przyciągają widzów takich filmów.

Podczas pierwszego etapu warsztatu "Lubię to" uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć przed kamerą na pytanie co lubią w ogóle i co szczególnie lubią w Sejnach. Następnie udali się na poszukiwanie tego co odchodząca zima odsłoniła pod naszymi nogami. Rękawiczki, czapki, talerze czy wieszaki na które nie zwracamy na co dzień zupełnie uwagi. Podczas warsztatu młodzież cały czas zapoznawała się z możliwościami jak i i ograniczeniami sprzętu tak chętnie w ostatnim czasie wykorzystywanego przez filmowców niezależnych. Materiał nakręcony podczas warsztatów stanie się powodem następnego spotkania na którym uczestnicy zmontują krótką etiudę. Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach projektu "Przebłyski Sezon Trzeci" prowadzonego przez Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach.

Dzień zakończył pokaz w Białej Synagodze w Sejnach filmów z najnowszej edycji akcji Filmowe Podlasie Atakuje!

12 marca 2011 - Lubię to - Warsztaty filmowe

12 marca 2011 - Filmowe Podlasie Atakuje!


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

  

 

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

Z rezydentką Hanną Jankute rozmawia Krzysztof Czyżewski.

  Krasnogruda 17 listopada 2020

 

  Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

  

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI