12 marca 2011 - Filmowe Podlasie Atakuje!

12 marca odbył się sejneński pokaz akcji Filmowe Podlasie Atakuje!


Prowadzona w Białostockim Ośrodku Kultury akcja obejmuje swoim zasięgiem całą Europę. Towarzyszą jej pokazy filmów, spotkania i koncerty. 

Filmowe Podlasie Atakuje! to inicjatywa służąca popularyzacji wszelkich odmian kina niezależnego z północno-wschodniej Polski. 

Na spotkaniu w Sejnach zaprezentowane zostały filmy krótkometrażowe twórców z Podlasia i z Podlasiem związanych. Będą to najlepsze produkcje biorące udział w konkursie FPA! w ubiegłym roku. 

Inicjatywę reprezentował Marek Włodzimirow i Mariusz Balano, którzy poprowadził warsztaty filmowe pt.: "Lubię to"

Marek Włodzimirow - Twórca filmów i wizualizacji z Bielska Podlaskiego. Aktywny działacz inicjatywy Filmowe Podlasie Atakuje! Zdobywca wielu nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach.

Mariusz Balano - Fotografik, twórca wizualizacji multimedialnych, filmowiec.

http://www.filmowepodlasieatakuje.pl/.

Pokaz jest realizowany współnie z Białostockim Ośrodkiem Kultury.

Relacja z warsztatów:

Akcja Filmowe Podlasie Atakuje! w osobie Marka Włodzimirowa i Mariusza Balano przeprowadziła w Sejnach warsztaty filmowe pt.: "Lubię to" podczas których młodzi ludzie, niektórzy z nich pasjonaci fotografii lub filmu, mogli zgłębić bardzo aktualny temat filmowania aparatami fotograficznymi DSLR, popularnie zwanymi lustrzankami cyfrowymi.

Na początek spotkania podsumowany został zeszłoroczny warsztat filmu wirusowego Viral Świral. Przeanalizowane zostały statystyki nakręconych przed rokiem filmów. Pozwoliło to na zrozumienie jak działa film wirusowy i jakie treści szczególnie przyciągają widzów takich filmów.

Podczas pierwszego etapu warsztatu "Lubię to" uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć przed kamerą na pytanie co lubią w ogóle i co szczególnie lubią w Sejnach. Następnie udali się na poszukiwanie tego co odchodząca zima odsłoniła pod naszymi nogami. Rękawiczki, czapki, talerze czy wieszaki na które nie zwracamy na co dzień zupełnie uwagi. Podczas warsztatu młodzież cały czas zapoznawała się z możliwościami jak i i ograniczeniami sprzętu tak chętnie w ostatnim czasie wykorzystywanego przez filmowców niezależnych. Materiał nakręcony podczas warsztatów stanie się powodem następnego spotkania na którym uczestnicy zmontują krótką etiudę. Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach projektu "Przebłyski Sezon Trzeci" prowadzonego przez Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach.

Dzień zakończył pokaz w Białej Synagodze w Sejnach filmów z najnowszej edycji akcji Filmowe Podlasie Atakuje!

12 marca 2011 - Lubię to - Warsztaty filmowe

12 marca 2011 - Filmowe Podlasie Atakuje!


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI