13 kwietnia 2013 - Wykład pt. "Grodziska Sejneńszczyzny"

13 kwietnia 2013 o godz. 16.00 w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie (Sala Powrotu) w ramach Pracowni Archeologicznej zainaugurowany został cykl wykladów "Szlakiem warowni Jaćwieży".


Pierwszy wykład wygłosiła Anetta Ejdulis pt. "Grodziska Sejneńszczyzny".

Anetta Ejdulis - absolwentka Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, kustosz Muzeum Okręgowego w Suwałkach, stypendystka Fulbrighta. Autorka publikacji dotyczących najstarszych dziejów Suwalszczyzny. Dużo czasu spędza w terenie, prowadząc archeologiczne badania wykopaliskowe.

 

Pierwsze spotkanie warsztatów archeologicznych odbyło się dnia 13 kwietnia 2013 roku ok. godziny 16:00. Tego dnia była wietrzna pogoda. Temperatura też nas nie rozpieszczała. W wielu miejscach leżał śnieg. Pomimo tego, pełni zapału i entuzjazmu rozpoczęliśmy spotkanie z archeologią.

Zaczęliśmy wykładem na temat wykopalisk w Żubronajciach przygotowanym przez panią Anettę Ejdulis. Obejrzeliśmy przedmioty wykopane na naszych terenach, których używali ludzie zamieszkujący nasz region. Wzory na ceramice wskazują na ok. III wiek p.n.e. Znalezione fragmenty naczyń wskazują, że na tym terenie przenikały się wpływy kultury wschodniej i zachodniej.

Później poznaliśmy innych uczestników warsztatów archeologicznych i  zwiedziliśmy dwór Czesława Miłosza, w którym organizowane będą nasze spotkania. Poznaliśmy ważniejsze fakty z historii dworku w Krasnogrudzie oraz z życia dawnych właścicieli. Jednym z częstych gości dworu był Czesław Miłosz.  Po skończeniu zwiedzania omówiliśmy nasz plan następnych spotkań oraz to, co będziemy robić za tydzień.

Tak właśnie ok. godziny 19:00 zakończyliśmy pierwszy dzień warsztatów archeologicznych.

Patrycja Cmielewska

 

13 kwietnia 2013 - Wykład pt. "Grodziska Sejneńszczyzny"


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krzysztof Czyżewski z tytułem "Honorowy Ambasador Wschodu"

„Największa. Pandemia hiszpanki u progu niepodległej Polski"
spotkanie z Łukaszem Mieszkowskim

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI