14-24 sierpnia 1995

W tych dniach odbyła się trzecia edycja Letniego Międzynarodowego Obozu Młodzieży. Obóz był kontynuacją poprzednich spotkań młodych mieszkańców wielokulturowych regionów: Borki 1993 r., Siedmiogród (Rumunia) 1994 r. Miejscem trzeciego spotkania było miasteczko Plateliai na Litwie.


Uczestniczyła w nim młodzież ukraińska, białoruska, litewska, polska, węgierska, rumuńska, słoweńska. W programie spotkania znalazły się: 

– zajęcia plastyczne poświęcone wyobrażeniom na temat kultury i tradycji sąsiedniego narodu oraz inności religijnej i historycznej; – wyjazdy, rekonesanse, wycieczki krajoznawcze – Kretinga, Kłajpeda, Plateliai, Kowno, Wilno; 

– dyskusje i rozmowy na następujące tematy: inny kraj, naród, kultura, tradycja, religia, opowieści o swoim miejscu zamieszkania; 

– pokaz filmów wideo z cyklu "Pogranicze polskie" i filmu fabularnego Dolina Issy

– prezentacje artystyczne, koncert Marii Krupowies – pieśni religijne i tradycyjne w językach polskim, litewskim i białoruskim; 

– wieczorne prezentacje artystyczne poszczególnych grup narodowościowych: pokazy pieśni i tańca – grupy węgierska i rumuńska, spektakl teatralny – grupa litewska, prezentacje muzyczne – grupa białoruska i ukraińska, tradycyjne pieśni polskie – grupa polska. 

Letni Obóz Młodzieży, prócz artystycznego i poznawczego, miał cel edukacyjny. Chodziło o zwrócenie uwagi młodzieży na jej rolę w nowych czasach, ponieważ to dojrzałość kulturowa, wiedza, mądrość, wyznawane wartości młodzi ludzie będą kształtować rzeczywistość. 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI