14 czerwca 2008 - Akademia Nauczycieli

Podczas spotkania Akademia Nauczycieli, dr Ryszard Praszkier (ASHOKA) opowiedział o Magii przedsiębiorczości społecznej, Dom Pogranicza, godz. 16.00.


Przedstawiona została specyfika działania przedsiębiorców społecznych, członków Ashoki (www.ashoka.org), którzy w miejscach i sprawach wydawałoby się najtrudniejszych i z pozoru beznadziejnych znajdują kreatywne rozwiązania oraz dzięki talentom w zakresie przedsiębiorczości wprowadzają je w życie, radykalnie „zmieniając świat” (nawiązuję do tytułu książki Davida Bornsteina „How to Change the World; Social Entrepreurs and the Power of New Ideas”). 

Przedsiębiorcy społeczni dzięki swojej pasji, kreatywności i przedsiębiorczości: 

- tworzą zmiany długofalowe i nieodwracalne w sytuacjach z pozoru beznadziejnych 
- tworzą „coś z niczego” (wygląda to jak magia); wprowadzają bowiem „nowe jakości” 
- zwiększają wydajność tkanki społecznej, tworzą bowiem wokół swoich porgramów kapitał społeczny. 

Zaprezentowane były przykłady z całego świata tak dobrane, by pokazać „wyczarowywanie rozwiązań” różnorodnych, najtrudniejszych i dotychczas nierozwiązywalnych problemów społecznych. Były więc przykłady z Nepalu, USA, Ugandy, Nigerii, no i przede wszystkim z Polski (okazuje się, że w Polsce jest stosunkowo duże „nasycenie” przedsiębiorcami społecznymi, działąjącymi w obszarach najbardziej palących problemów społecznych).

14 czerwca 2008 - Akademia Nauczycieli


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI