14 grudnia 2020, Klasa Muzyki Miejsca

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza, 14 grudnia odbyło się spotkanie Michała Moniuszko, prowadzącego Klasę Muzyki Miejsca Spsejny z mistrzami, Marcinem Dymiterem z Gdańska i Marcinem Barskim z Krakowa.


Zadaniem obu Marcinów jest utworzenie mapy dźwiękowej Sejn wg opowieści i tekstów zapisanych przez uczniów klasy VIIa i wychowawczyni Marzanny Zianowicz. Rozmowa dotyczyła przygotowań technicznych do realizacji mapy oraz przygotowaniu wspólnej lekcji online, która odbędzie się w czwartek 17 grudnia.
Marcin Dymiter porusza się w kręgu elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Jest autorem projektu Field Notes https://field-notes.bandcamp.com/, map dźwiękowych i edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Prowadzi warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Gra w projektach: emiter https://emiter.bandcamp.com/, niski szum, ZEMITER, TRYS SAULES, MAPA oraz innych efemerycznych formacjach. Jest pomysłodawcą i kuratorem – wspólnie z Marcinem Barskim – projektu „Polish Soundscapes”, pierwszej polskiej wystawy prezentującej zjawisko field recordingu, oraz współtwórcą Instytutu Pejzażu Dźwiękowego. Poza tym, w  aplikacji noTours oraz aktualnie echoes, przygotowujemy prace audio dedykowane przestrzeniom miasta. Do tej pory wspólnie pracowaliśmy nad projektami: historia parku miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Przewodnik po Elblągu, Tramwaj widmo (projekt dla Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie) oraz projekt audio INDRĖ LIŠKAUSKAITĖ "Red Data Book" prezentowany w ramach festiwalu Wydźwięki/ Resonances  w Elblągu.
https://pl-pl.facebook.com/wydzwieki/
Marcin Barski - niezależny kurator, autor tekstów i twórca prac dźwiękowych oraz opartych na technologii geolokalizacyjnej spacerów dźwiękowych. Współtwórca Instytutu Pejzażu Dźwiękowego i wystawy Polish Soundscapes (z Marcinem Dymiterem), współpracuje z galeriami i festiwalami w Polsce i za granicą. Swoje prace pokazywał m.in. na Sanatorium Dźwięku (Sokołowsko) i Festiwalu Audio Art (Kraków), prowadzi warsztaty z tworzenia spacerów przy pomocy aplikacji mobilnych (m.in. dla Museum of Walking z Londynu). Zbiera nagrania prywatne z porzuconych kaset magnetofonowych i opisuje je na blogu tasmyprawdy.pl, wydał opartą na nich płytę "Wanda's Dream" (Reading Group, 2018). Występuje w zespole Stare Taśmy i w duecie To się nie uda (z Konradem Gęcą). Przykłady zrealizowanych spacerów dźwiękowych: http://ipd.org.pl/nieprzewodniki/

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

14 grudnia 2020, Klasa Muzyki Miejsca


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI