15-16 stycznia 2001 - Gra Szklanych Paciorków

Spotkanie robocze uczestników projektu "Gra Szklanych Paciorków" z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Węgier, Jugosławii, Bośni i Polski w Ośrodku "Pogranicze" w Sejnach. W programie było też spotkanie z Pawłem Huelle, spektakl "Kroniki sejneńskie", koncert Kapeli Klezmerskiej.


Gra szklanych paciorków to pewien szczególny mechanizm działania pozwalający scalić to, co zostało rozerwane i utraciło moc współistnienia. By stało się to możliwe, najpierw trzeba "pozbierać", a więc odnaleźć je w całym ich niepowtarzalnym kolorycie i odmienności. Dopiero wtedy można szukać owej nici, na którą zostaną nanizane, łącząc się i wzajemnie dopełniając. Tak więc zagrać w "Grę Szklanych Paciorków" to dotrzeć do tego, co osobne, a potem odkryć tajemnicę połączenia tego, co różne, a nawet przeciwstawne. 


W spotkaniu wzięli udział: Branko Komadina, Milka Koldan-Sević (Kikinda); Ksenija Konopek (Nowy Sad); Husein Oručević, Tanja Miletić-Oručević (Mostar); Attila Pató (Szeged); Lina Vidauskyte (Wilno); Rimantas Zirgulis (Kiejdany); Tatiana Cariuk, Olga Kamieniewa (Nowogródek); Natalia Miecielska (Holszany); Tatiana Konopkina, Wiktor Szałkiewicz (Grodno); Wasyl Roman (Użhorod); Andrij Kis, Władimir Kaufman (Lwów). 

Artykuły prasowe: 
Europa ogląda "Kroniki Sejneńskie", "Przegląd Powiatowy" 18.01.2001 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim
 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI