15-17 marca 2013 - Lektorium Sejneńskie

W dniach 15-17 marca 2013 odbyło się w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie trzecie spotkanie Lektorium Sejneńskiego poświęconepracy nad projektem "Abecadło dzieciństwa - Krasnogrudzki Miłosz. Multimedialne materiały edukacyjne", realizowanym w ramach IV edycji Akademii Orange.


Uczestniczy Lektorium pracowali nad materiałami do multimedialnego przewodnika po krasnogrudzkim dworze: między innymi stworzyli galerię fotografii dworu i parku za pomocą własnoręcznie wykonanych aparatów otworkowych oraz gliniane tabliczki, które staną się częścią instalacji drzewa genealogicznego rodziny Noblisty. Wraz z zaproszonym gościem - Aleksandrą Wasilkowską, współautorką wystawy "Szukanie Ojczyzny. Świadectwa i proroctwa Czesława Milosza", jaką obejrzeć można w MCD, zagłębili się w świat architektury i tworzyli własne projekty domów, które znalazły swoje miejsce w krasnogrudzkim parku. Obejrzeli również film w jidysz, związany z żydowskimi sąsiadami dworu, "Judeł gra na skrzypcach" z 1936 roku.Odbyły się także warsztaty wokół filmu "Klucznik" Wojciecha Marczewskiego oraz rozmowy o planowanej na 1 czerwca prezentacji projektu.

Projekt realizowany w ramach programu Akademia Orange. Materiał jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska.

W mediach

15-17 marca 2013 - Lektorium Sejneńskie


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

  

 

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

Z rezydentką Hanną Jankute rozmawia Krzysztof Czyżewski.

  Krasnogruda 17 listopada 2020

 

  Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

  

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI