15-18 kwietnia 2013 - Pogranicze uczestnikiem Konferencji i3’2013

W dniach 15-18 kwietnia 2013 roku Pogranicze uczestniczyło w odbywającej się w Poznaniu Konferencji i3: „Internet – Infrastruktury – Innowacje”. W spotkaniu wzięło udział blisko 350 uczestników i 40 prelegentów specjalistów z dziedziny Internetu przyszłości, usług nowej generacji oraz infrastruktury danych dla nauki i społeczeństwa informacyjnego.


Program konferencji obejmował trzy równoległe ścieżki: e-nauka, e-edukacja oraz biblioteki cyfrowe. Momentem kulminacyjnym i podsumowującym wszystkie sesje był panel dyskusyjny „Nauka, edukacja i kultura – razem czy osobno?”. Uczestnicy panelu, przedstawiciele rządu, samorządów oraz instytucji naukowych i biznesu – próbowali odpowiedzieć na pytanie o polską drogę w budowaniu synergii pomiędzy nauką, edukacją i kulturą.

Jeden z trzech głównych nurtów Konferencji i3’2013 skupiony był na zagadnieniach funkcjonowania, rozwoju oraz przyszłości bibliotek cyfrowych. Bogaty program sesji, warsztatów, wykładów i prezentacji miał na celu wzbogacenie wiedzy w zakresie digitalizacji, popularyzację bibliotek cyfrowych oraz stymulację ich rozwoju w Polsce, poprzez stworzenie miejsca do wymiany doświadczeń oraz integracji środowiska osób związanych z tą tematyką.
 
Pogranicze w realizacji działań na rzecz cyfryzacji dziedzictwa narodowego uczestniczy od 3 lat, ten nowy dział programowy instytucji, stanowi bardzo ważny element jej pracy dokumentacyjnej i edukacyjnej. W oparciu o posiadane zbiory w roku 2011 Pogranicze stworzyło Cyfrową Bibliotekę Pogranicza, którą sukcesywnie wzbogaca prowadząc aktywną digitalizację.
 
W ramach warsztatów „Biblioteki cyfrowe” uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę w zakresie nowych rozwijających się systemów operacyjnych m.in. takich jak DigitLab, narzędzi DInGO – dLibra/dMuseion, dLab oraz dArceo, Wirtualnego Laboratorium Transkrypcji, platformy wymiany danych dotyczących działań użytkowników bibliotek cyfrowych oraz wykorzystywania w nich narzędzi open-source.
 
Podczas sesji warsztatowych dyskutowano na tematy związane z funkcjonowaniem Federacji Bibliotek Cyfrowych, współpracy z Europeaną oraz cyfrowych repozytoriów dla małych instytucji kultury.
 
Organizatorzy: Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN oraz Konsorcjum PIONIER – Polski Internet Optyczny.
 
Szczegółowy program do pobrania znajduje się tutaj.
 

Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI