15 grudnia 2012 - Prezentacja fragmentów spektaklu Dolina lssy (lsos Slėnis)

15 grudnia 2012 roku, o godzinie 19.00 w Białej Synagodze w Sejnach odbyła się prezentacja fragmentów spektaklu Dolina lssy (lsos Slėnis), przygotowanego przez uczestników Lektorium Sejneńskiego wraz z młodzieżą z Wilna i Kiejdan.


Pomysł na stworzenie spektaklu narodził się podczas jednego ze spotkań Lektorium Sejneńskiego. Zapragnęliśmy dotrzeć do źródeł utworu i zrealizować projekt w Szetejniach, w miejscu urodzenia Czesława Miłosza, o którym myślał pisząc swoją powieść. Odbywając pierwszą podróż Krasnogrudzkiego Klubu Włóczęgów, której celem było Wilno, spotkaliśmy się z grupą młodzieży z gimnazjum im. Świętego Krzysztofa.

Połączyła nas idea poznawania świata i kultury poprzez podróże i rozmowy. Zdecydowaliśmy się zaprosić naszych kolegów do wspólnej pracy. Dołączyli do nas również młodzi ludzie z Kiejdan. Drugiego września w Szetejniach rozpoczęliśmy przygotowania do premiery. Podstawą naszych poczynań było wspólne działanie i praca na rzecz grupy. Pomimo bariery językowej potrafiliśmy stworzyć zgrany zespół i czerpać radość z bycia razem.

Spektakl odbył się po zmroku w parku w Szetejniach. Historia którą przedstawiliśmy, to sen o powrocie. Wędrowaliśmy przez krainę dzieciństwa Tomasza, który prowadził nas do kolejnych obrazów wspomnień. Oprawę muzyczną stanowiły pieśni w języku polskim i litewskim. Pragnęliśmy, aby widzowie przenieśli się wraz z nami w świat Czesława Miłosza, gdzie zabłąkane dusze, diabły i ludzie żyjący tylko w pamięci wędrują brzegiem Niewiaży.

/Uczestnicy Lektorium Sejneńskiego/

15 grudnia 2012 - Prezentacja fragmentów spektaklu Dolina lssy (lsos Slėnis)


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI