16 grudnia 2012 - Kęstutis Vaiginis Quartet [FOTO]

Kęstutis Vaiginis Quartet - koncert w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej odbył się 16 grudnia o godzinie 19.00


Kęstutis Vaiginis – multinstrumentalista, jeden z najbardziej uzdolnionych litewskich saksofonistów jazzowych młodego pokolenia. Vaiginis wyrobił sobie osobne miejsce na litewskiej scenie jazzowej przez swoje charakterystyczne pełne liryzmu i pasji brzmienie. Gra z najlepszymi na świecie, partnerami których zapraszał do własnych projektów byli m. in.: Barbara Dennerlein, Daniel Messina, Hernan Romero, David Berkman, Randal Corsen, Bilal Karaman, Burak Bedikyan, Herbie Kopf, Joonas Haavisto. Koncerty Vaiginisa przyjmowane są z wielkim entuzjazmem na całym świecie, grał w Hiszpanii, Holandii, Francji, Malezji, Ukrainie, Azerbejdżanie, Gruzji, Białorusi, Chinach, Stanach Zjednoczonych Ameryki i Turcji.
 
Kęstutis Vaiginis wykonuje oryginalną muzykę autorską, której stylistyka waha się pomiędzy jazzem a muzyką klasyczną. Nawiązuje do brzmienia be-bopu i muzyki afrykańskiej, inspiracji szuka w twórczości legend gatunku Johna Coltrane'a, Brandforda Marsalisa, Weyna Shortera, Joe Hendersona, Davida Sancheza i innych. Jest laureatem wielu festiwali i konkursów, w 2010 roku został nagrodzony grand prix Bristonas Jazz Festival. Ukończył Litewską Akademię Muzyczną i Teatralną, Prince Claus Conservatorium, Amsterdam School of Arts i Manhattan School of Music.
 
Koncert zorganizowany we współpracy z Ambasadą Republiki Litewskiej w Polsce.
 
Na scenie sejneńskiej spółdzielni Jazzowej Kęstutis Vaiginis wystąpił w kwartecie, w którego skład wchodzą znakomici muzycy z Rosji, Łotwy i Ukrainy.

Kęstutis Vaiginis Quartet

16 grudnia 2012 - Kęstutis Vaiginis Quartet


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI