16 kwietnia 2008

Filmy o pograniczach - Millennium Film Workshop, Inc. w Nowym Jorku - zaprezentowano filmy: "Śniła mi się Hana", "Losy posłuchane", "Prowadź nas prostą drogą"


ŚNIŁA MI SIĘ HANA, 30 min., reż. Mikołaj Wawrzeniuk, współpraca: Jerzy Leszczyński, TVP Białystok 1999 r. Zaproszony przez Fundację Pogranicze reżyser przygląda się polsko-białorusko-żydowskiej historii Narewki na Podlasiu. 

LOSY POSŁUCHANE, 24 min., reż. Małgorzata Sporek-Czyżewska, Wojciech Szroeder, młodzież z Teatru Sejneńskiego, Studio Filmowe Ośrodka Pogranicze, Sejny 2000 r. Dokumentacja wywiadów młodzieży sejneńskiej z mieszkańcami polskiej wioski w okolicy Lidy na Białorusi na temat ich tożsamości i historii. 

PROWADŹ NAS PROSTĄ DROGĄ, 35 min., reż. Waldemar Janda, TVP3 Kraków, 2005 r. Dokument o polskich wyznawcach islamu, przede wszystkim Tatarach z Podlasia i Gdańska, który stawia pytanie o to czy nabyta przez 600 lat umiejętność współistnienia z polską większością chrześcijańską jest wartością godną popularyzacji, czy też silniejszy nurt arabski będzie się starał dominować i wpływać na tradycyjny polski islam. Z udziałem Haliny Szahidewicz, Przewodniczącej Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Białymstoku, Hani Hirsza – Wiceprzewodniczącego Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Gdańsku, Tomasza Miśkiewicza, Muftiego Muzułmańskiego Związku Religijnego w Rzeczpospolitej Polskiej, prof. Selima Chazbijewicza z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zespołu BUŃCZUK i in. 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI