16 października 2009 - Plazmatikon

Koncert zespołu Plazmatikon w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej, godz. 19.00, Wstęp wolny.
 


 PLAZMATIKON 

Koncert w Spółdzielni Jazzowej 


Plazmatikon zajmuje wyjątkowe miejsce na polskiej scenie alternatywnej. Wykorzystuje w swojej muzyce instrumentarium powstałe w zamierzchłych czasach gdy istniało jeszcze ZSRR. Bieatmaszyny i syntezatory rodem z demoludów, zestawione z elektrycznymi dźwiękami basu i gitar dają razem niebezpieczną i wybuchową mieszankę. Muzyka kipi wściekłością punka i elektro, w kontrze równoważoną subtelnymi melodiami. 
Teraz nadeszła pora na nowy album zespołu pt. KLEZMATIKON - eklektyczny, zaskakujący, pełny nieoczekiwanych zmian konwencji i gatunków. To współczesne i oryginalne brzmienie będące kolażem syntetycznych brzmień elektro lat 80, ze stylistykami współczesnej elektroniki. Hołd dla muzyki klezmerskiej, bezkompromisowo zderzonej z takimi gatunkami jak dub, electro, fusion, jazz, ambient, kraut rock czy drum&bass. 

Płyta wyjątkowa, na której wraz z zespołem w trzech utworach, gościnnie wystąpiło dwóch tuzów nowej fali muzyki klezmerskiej: Paul Brody (projekt Sadawi, wytwórnia Tzadik John'a Zorna) oraz Frank London(członek The Klezmatics - nagroda Grammy), znany ze współpracy m.in. z Johnem Zornem, Davidem Byrnem, Lesterem Bowie czy LL Cool J'em). 

http://www.myspace.com/plazmatikondzwieksystem 

 

16 października 2009 - Plazmatikon


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI