16 sierpnia godz. 19.00 / Spotkanie z KATHLEEN TAGG I DAVIDEM KRAKAUEREM

Zapraszamy do krasnogrudzkiej Kawiarni "Piosenka o Porcelanie" na spotkanie "KATHLEEN TAGG I DAVID KRAKAUER - MUZYKA POGRANICZA". Rozmowę prowadzi Krzysztof Czyżewski.


16 sierpnia (środa) 2017, godz. 19.00

Kawiarnia „Piosenka o Porcelanie”, Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie

Kathleen Tagg jest wielopoziomowym muzykiem tworzącym niepowtarzalną ścieżkę dzwiekową, poruszającą się między różnymi gatunkami. Pianistka, kompozytorka i producentka z Południowej Afryki, występowała na czterech kontynentach w najważniejszych miejscach takich jak Carnegie Hall, swoją muzykę prezentowała w Lincoln Center w Nowym Jorku, występowała jako gość w wielu nagraniach klasycznych i muzyki świata. Współpracowała z wytworniami NAXOS, Table Pounding Records, Ossia Records i Gallo Africa.
Studiowała na uniwersytecie w Cape Town, w Mannes College of Music i w Manhattan School of Music w Nowym Jorku, które przyznało jej nagrodę Helen Cohn jako wybitnej absolwentce.  
Występowała z takimi artystami, jak David Krakauer, Paquito D'Rivera, Matt Haimovitz, Kinan Azmeh, Kevork Mourad, SongFusion Jnai Brugger i Regina Zona. 

 

DAVID KRAKAUER - to międzynarodowej sławy klarnecista i jeden z najznakomitszych muzyków nowej fali klezmerów. Znany z szerokich zainteresowań muzycznych i mistrzowskich wykonań, znakomicie łączy tradycyjną muzykę żydowską z elementami ortodoksyjnego jazzu, na nowo definiując pojęcie artysty koncertowego. Jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci ruchu nowej muzyki klezmerskiej, ale również uznanym artystą muzyki kameralnej, awangardowej, rockowej. Muzyka Krakauera, choć oparta na tradycyjnym brzmieniu klezmerskim, „przenosi tradycję muzyki klezmerskiej w epokę rocka” (Jon Pareles, The New York Times).

 

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego – zmieniająca się pokoleniowo grupa młodych artystów muzyków z Ośrodka Pogranicze w Sejnach – przyjaźni się z Krakauerem od dwóch dekad. Dla kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży związanych z pracą "Pogranicza" jest mistrzem i inspiracją. Poznali się w Krakowie na Festiwalu Kultury Żydowskiej, którego Krakauer jest ikoną. 

 

ZOBACZ FILM ZE SPOTKANIA "KATHLEEN TAGG I DAVID KRAKAUER - MUZYKA POGRANICZA" /

https://www.youtube.com/watch?v=3LPnohR4wQs

 


DAVID KRAKAUER W POGRANICZU

http://pogranicze.sejny.pl/koncert_davida_krakauera_z_orkiestra_klezmerska_teatru_sejnenskiego,359-1,15576.html

youtu.be/l-oOo3O-LA8

pogranicze.sejny.pl/krakauer_w_suwalkach_ikona_klezmer_jazzu_zagra_z_sejnenskimi_klezmerami,70-1,15597.html

pogranicze.sejny.pl/muzyka_to_ich_zywiol_david_krakauer_i_orkiestra_klezmerska_teatru_sejnenskiego,359-1,15605.html

pogranicze.sejny.pl/david_krakauer_with_klezmer_madness,89-1,12481.html

 

Spotkanie z KATHLEEN TAGG I DAVIDEM KRAKAUEREM


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI