17-19 października 2014 - Biblioteka jako współczesna agora

 W dniach 17 – 19 października 2014, Fundacja Pogranicze gościła uczestników projektu „Biblioteka jako współczesna agora”, którzy uczestniczyli w cyklu warsztatów i spotkań dotyczących metod i technik budowania współpracy międzykulturowej w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie oraz Ośrodku „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”.


Celem projektu jest wzmocnienie kompetencji liderskich przedstawicieli sektora kultury z Ukrainy, Mołdawii i Gruzji, głównie w obszarze zarządzania, współpracy ze społecznością lokalną oraz budowania wizerunku i zdolności koalicyjnych. Projekt ma formę cyklu edukacyjnego, na który składają się: warsztaty, webinaria oraz inne formy pracy on-line, uzupełnione wizytą studyjną, podczas której zaprezentujemy doświadczenia i najlepsze praktyki instytucji warszawskich w dziedzinie edukacji i kultury. Po zakończeniu pracy warsztatowej, uczestnicy naszego projektu będą mogli przetestować świeżo nabyte umiejętności – wcielić się w rolę trenerów grup bibliotekarzy – korzystając ze wsparcia swoich wykładowców przygotują autorskie scenariusze szkoleń dla bibliotekarzy, dopasowane do realiów swojego kraju.

Więcej informacji  na oficjalnym blogu projektu: http://libraryasagora.wordpress.com/

Projekt „Biblioteka jako współczesna agora – budowanie dialogu w społeczności lokalnej”, realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Wsparcie finansowe na realizację projektu zapewnia jego współorganizator – Biuro Kultury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy; dodatkowo FRSI otrzymała dotację z programu „RITA – Przemiany w Regionie”, organizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI