17-19 października 2014 - Biblioteka jako współczesna agora

 W dniach 17 – 19 października 2014, Fundacja Pogranicze gościła uczestników projektu „Biblioteka jako współczesna agora”, którzy uczestniczyli w cyklu warsztatów i spotkań dotyczących metod i technik budowania współpracy międzykulturowej w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie oraz Ośrodku „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”.


Celem projektu jest wzmocnienie kompetencji liderskich przedstawicieli sektora kultury z Ukrainy, Mołdawii i Gruzji, głównie w obszarze zarządzania, współpracy ze społecznością lokalną oraz budowania wizerunku i zdolności koalicyjnych. Projekt ma formę cyklu edukacyjnego, na który składają się: warsztaty, webinaria oraz inne formy pracy on-line, uzupełnione wizytą studyjną, podczas której zaprezentujemy doświadczenia i najlepsze praktyki instytucji warszawskich w dziedzinie edukacji i kultury. Po zakończeniu pracy warsztatowej, uczestnicy naszego projektu będą mogli przetestować świeżo nabyte umiejętności – wcielić się w rolę trenerów grup bibliotekarzy – korzystając ze wsparcia swoich wykładowców przygotują autorskie scenariusze szkoleń dla bibliotekarzy, dopasowane do realiów swojego kraju.

Więcej informacji  na oficjalnym blogu projektu: http://libraryasagora.wordpress.com/

Projekt „Biblioteka jako współczesna agora – budowanie dialogu w społeczności lokalnej”, realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Wsparcie finansowe na realizację projektu zapewnia jego współorganizator – Biuro Kultury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy; dodatkowo FRSI otrzymała dotację z programu „RITA – Przemiany w Regionie”, organizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 Berżałowce, głosy pogranicza,

Krzysztof Gedroyć w Krasnogrudzie

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI