17-19 września 2013 - Projekt "Historia pędzlem malowana"

W dniach 17–19 września 2013 roku, w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odbywał się projekt „Historia pędzlem malowana” dofinansowany z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji „Młodzież w działaniu”. Projekt dotyczy wymiany młodzieży z Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu oraz Kiejdańskiej Szkoły Sztuk Pięknych na Litwie. Działania realizowane w formie plenerów malarskich, warsztatów tematycznych, debat historycznych i europejskich, realizowane są między innymi w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. W ramach projektu odbędą się wspólne plenery ,,Alei poetów” i ,,Alei kasztanowej” Dworu w Krasnogrudzie, ,,Szlakiem Dębów Królewskich i Książąt Litewskich” w Białowieży oraz na zabytkowym Rynku w Tykocinie. Rezultaty pracy zostaną zaprezentowane w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

Więcej informacji: www.zsoiz-ciechanowiec.pl


Pierwszego dnia pobytu uczestnicy projektu zwiedzili wystawę „Szukanie Ojczyzny – świadectwa i proroctwa Czesława Miłosza” po której oprowadziła Magdalena Dąbek – wolontariuszka Fundacji Pogranicze. Następnie wzięli udział w plenerze artystycznym, którego przewodnim tematem była architektura oraz krajobraz Krasnogrudy.

Drugiego dnia pobytu w Krasnogrudzie dobyła się debata „Rola młodzieży w zmieniającej się Europie”, do której uczestnicy projektu zaprosili uczniów Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Sejnach oraz warsztaty ceramiczne z Wiesławem Szumińskim – artystą plastykiem, instruktorem Ośrodka „Pogranicze-sztuk, kultur, narodów”.

17-19 września 2013 - Projekt "Historia pędzlem malowana"


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI