17-20 września 2015 SEJMIK LITERACKI w Krasnogrudzie

W Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odbyła się kolejna już trzecia edycja realizowanych od roku 2013 spotkań Sejmik Literacki. Polsko-litewskie warsztaty translatorskie“. Organizatorami spotkania są Attaché ds. kultury Republiki Litewskiej w RP, Stowarzyszenie Pisarzy Litwy oraz Fundacja Pogranicze i Ośrodek „Pogranicze - sztuk, kultur, narodów” w Sejnach.


Podczas sejmiku odbyły się liczne spotkania translatorskie z udziałem wybitnych tłumaczy, twórców i znawców literatury z Litwy i Polski. Gośćmi spotkań i warsztatów byli: Rasa Rimickaitė, Vyturys Jarutis, Antanas A. Jonynas, Eugenijus Ališanka, Vladas Braziūnas, Birutė Jonuškaitė, Irena Aleksaitė, Gintaras Grajauskas, Kazys Uscila, Dainius Gintalas, Ričardas Šileika, Mindaugas Valiukas, Sigitas Birgelis, Agnieszka Rembiałkowska, Alina Kuzborska, Jonas Jankauskas, Tomasz Błaszczak, Paulina Ciucka.

W sobotę 19 września o godz. 19.00 odbył się wieczór poezji litewskiej z udziałem pisarzy i ich tłumaczy.  Spotkanie w krasnogrudzkiej Kawiarni "Piosenka o Porcelanie" prowadzili: Rasa Rimickaitė - tłumaczka literatury pięnej, Attaché ds. kultury Republiki Litewskiej w RP,  Antanas A. Jonynas - poeta, tłumacz, prezes Związku Pisarzy Litwy oraz Birutė Jonuškaitė – pisarka, tłumaczka, wiceprezes Związku Pisarzy Litwy.

 

Pobierz / Download

III SEJMIK LITERACKI 2015


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line. Inicjujemy nowy program Pogranicza. W jego ramach będziemy przygotowywać i prezentować w przestrzeni wirtualnej nasze artystyczne i edukacyjne działania w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata. Zapraszamy!

 

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI