18-20 listopada 2011 - Sympozjon Nowa Agora „Rodzinna Europa” w Brukseli - Ważne informacje

WAŻNE INFORMACJE. Sympozjon NOWA AGORA „Europe – Native Realm” w Brukseli jest kolejną częścią Europejskiej Wędrownej Akademii NOWA AGORA, skupiającej się na debatach i prezentacjach najlepszych praktyk w dziedzinie tworzenia i realizowania strategii wspólnotowych w Europie. Wcześniejsze Sympozjony odbyły się w latach 2005-2009 (Sarajewo, Wrocław, Sejny, Berlin) oraz w ramach Kolokwiów Dialogu Międzykulturowego w Gruzji (Dushanbe, 2004; Tblisi, 2005). W dniach 27.06.-3.07.2011 w Sejnach i Krasnogrudzie odbędzie się Sympozjon „Rodzinna Europa”, który ściśle związany będzie z rozpoczęciem roku prezydencji polskiej w UE.


PROGRAM. Podobnie jak Sympozjon w Sejnach i Krasnogrudzie, NOWA AGORA w Brukseli podzielona jest na trzy części:

DZIEŃ I. Krytyczna analiza form dialogu międzykulturowego w Europie. Refleksja nad kryzysem społeczeństwa wielokulturowego, na skutekt którego wzmacniają się granice podziałów wewnątrz społeczeństwa. Jak budować Europę Mostów? Dzień rozpoczyna się od promocji nowowydanej książki zbierającej teksty z poprzednich spotkań w formie klarownego podręcznika – „A Handbook of Dialogue”. Wspólnie z publicznością dyskutują o problemach europejskich instytucji dialogu m. in.: Krzysztof Czyżewski, Alexandra Laignel Lavastine i Elżbieta Matynia.

DZIEŃ II. Prezentacja dobrych praktyk dialogu wypracowanych przez Fundację Pogranicze oraz tych wypracowanych przez zaproszonych gości. Opisywane są takie inicjatywy jak Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. Debatom towarzyszą filmy i prezentacje multimedialne. W ciągu dnia występują słynni praktycy i przedstawiciele organizacji pozarządowych, m. in.: Isabella Thomas, Husein Orucević i Annemarie Franke. Dzień kończy Cafe Europa, tym razem o podtytule „Native Realm”, w której udział brać będą m. in.: Christopher Merril, Ihar Babkou i Drago Jancar.

DZIEŃ III. Lektura tekstów literackich inspirowanych „Rodzinną Europą” Czesława Miłosza, prowokujących do refleksji nad dialogiem i budowaniem mostów w nowej Europie. Spotkanie podczas Nowej Agory zapewnia przestrzeń wspólnej dyskusji i refleksji. Trzeciego dnia wystąpią: Paul Scheffer i Chris Keulemans.

 Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  

Supported by a grant from the Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

  

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

 

Z rezydentką Kaciaryną Czekatouskają rozmawia Krzysztof Czyżewski. 

Krasnogruda 2 marca 2021

 

    


Z rezydentem Andrejem Chadanowiczem rozmawia Krzysztof Czyżewski.

   Krasnogruda 29 stycznia 2021

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 


Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 


 

  

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI