18 grudnia, podsumowanie programu Muzyki Klasycznej

Rozmowa dotycząca  prezentacji całościowej.


 Dnia 15 grudnia, 2020 roku odbyło się ostatnie spotkanie on-line z klasą muzyczną 8b, na którym podsumowaliśmy całą naszą dotychczasową pracę oraz omówiliśmy sposób w jaki projekt ,,Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza” zostanie zwieńczony.

Podczas wystawy w Białej Synagodze na jednej z tablic będą umieszczone wypowiedzi naszej młodzieży, co było dla nich w tym projekcie najważniejsze i czego się nauczyli. Ponadto pod głosami dzieci zostanie umieszczony film z koncertów, w którym młodzi studenci brali udział.

 

Na naszym ostatnim spotkaniu młodzież miała okazję podzielić się swoimi odczuciami odnośnie projektu. Wspominaliśmy razem wszystkie nasze spotkania oraz momenty, w których po naszych lekcjach uczniowie chcieli jeszcze zostać dłużej i słuchać kolejnych nagrań. Wspominaliśmy także wspólne koncerty, anegdoty z życia poznanych kompozytorów oraz zaangażowanie wszystkich rodziców, którzy wspierali nas podczas trwania projektu. Moich wychowanków zupełnie zafascynował ciekawy temat warsztatów, którego nie ma w programie szkolnym, poznawanie instrumentów, wspólne słuchanie nagrań muzycznych, koncertów (w tym dwóch na żywo) oraz wykładów przygotowywanych specjalnie z myślą o naszej klasie. Te wszystkie wspaniałe wydarzenia oraz niecodzienne, nowatorskie, pełne humoru prowadzenie zajęć przez pana Staszka Czyżewskiego, na długo zapadną w pamięć naszym młodym studentom i zostaną z nimi jako piękne doświadczenie i ugruntowana wiedza, z której będą mogli czerpać przez całe życie. Postanowiliśmy również po ukończonym projekcie dalej kontynuować naszą ścieżkę historii muzyki w nowym roku, aż do ukończenia przez klasę szkoły podstawowej.

Prowadząca klasę Muzyczną

Bożena Jachimowicz


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI