18 grudnia, podsumowanie programu Muzyki Klasycznej

Rozmowa dotycząca  prezentacji całościowej.


 Dnia 15 grudnia, 2020 roku odbyło się ostatnie spotkanie on-line z klasą muzyczną 8b, na którym podsumowaliśmy całą naszą dotychczasową pracę oraz omówiliśmy sposób w jaki projekt ,,Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza” zostanie zwieńczony.

Podczas wystawy w Białej Synagodze na jednej z tablic będą umieszczone wypowiedzi naszej młodzieży, co było dla nich w tym projekcie najważniejsze i czego się nauczyli. Ponadto pod głosami dzieci zostanie umieszczony film z koncertów, w którym młodzi studenci brali udział.

 

Na naszym ostatnim spotkaniu młodzież miała okazję podzielić się swoimi odczuciami odnośnie projektu. Wspominaliśmy razem wszystkie nasze spotkania oraz momenty, w których po naszych lekcjach uczniowie chcieli jeszcze zostać dłużej i słuchać kolejnych nagrań. Wspominaliśmy także wspólne koncerty, anegdoty z życia poznanych kompozytorów oraz zaangażowanie wszystkich rodziców, którzy wspierali nas podczas trwania projektu. Moich wychowanków zupełnie zafascynował ciekawy temat warsztatów, którego nie ma w programie szkolnym, poznawanie instrumentów, wspólne słuchanie nagrań muzycznych, koncertów (w tym dwóch na żywo) oraz wykładów przygotowywanych specjalnie z myślą o naszej klasie. Te wszystkie wspaniałe wydarzenia oraz niecodzienne, nowatorskie, pełne humoru prowadzenie zajęć przez pana Staszka Czyżewskiego, na długo zapadną w pamięć naszym młodym studentom i zostaną z nimi jako piękne doświadczenie i ugruntowana wiedza, z której będą mogli czerpać przez całe życie. Postanowiliśmy również po ukończonym projekcie dalej kontynuować naszą ścieżkę historii muzyki w nowym roku, aż do ukończenia przez klasę szkoły podstawowej.

Prowadząca klasę Muzyczną

Bożena Jachimowicz


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI