18 maja 2004

Koncert "Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego" w ramach festiwalu jazzowego w Kownie. 

Wtorki filmowe w Pograniczu 
Człowiek Słoń, reż. David Lynch, produkcja amerykańska, 1980 rok 
DOM POGRANICZA, godz. 17:00 

 


Człowiek słoń 
Reżyseria: David Lynch 
Scenariusz: David Lynch, Eric Bergren, Christopher De Vore 
zdjęcia: Freddie Francis 
muzyka: John Morris (II) 
na podstawie: powieści Ashley Montagu i Sir Fredericka Trevesa 

Londyński medyk Frederick Treves (Anthony Hopkins) odkrywa na jarmarku straszliwie zniekształconego mężczyznę, którego odstraszający wygląd jest spowodowany przez rzadką chorobę zwyrodnienia kości. Stanowi on główną atrakcję cyrku i jest pokazywany widzom. Lekarz, zaintrygowany tym niezwykłym przypadkiem medycznym, postanawia dokładniej go zbadać. Okazuje się, że nieszczęśnik nazywa się John Merrick (John Hurt). Wkrótce okazuje się, że pod zdeformowanym ciałem kryje się człowiek o niezwykłej inteligencji i wrażliwości. Doktor Treves poświęca się bez reszty swemu nowemu pacjentowi, który staje się obiektem coraz większego zainteresowania opinii publicznej... "Człowiek Słoń" zdobył w 1980 r. trzy nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej. W tym samym roku film otrzymał aż osiem nominacji do Oscara, a w roku 1981 został uhonorowany francuskim Cezarem. Dzieło Lyncha jest wnikliwym studium braku przystosowania, opowieścią o tolerancji, o potrzebie zauważania człowieka, jego odmienności i niepowtarzalności. 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Archiwum

The Market / Targ

 

Kino

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa 2008

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI