1994


23 grudnia 1994 "Mała Wigilia" w sali Ośrodka "Pogranicze".
14 grudnia 1994 W "Gazecie Wyborczej" z dnia 14 grudnia 1994 r. ukazał się artykuł Joanny Hofmann Pogranicze broni się , zawierający wyjaśnienia i odpowiedzi na zarzuty stawiane "Pograniczu" przez białostocką delegaturę NIK. 
7 grudnia 1994 W "Kurierze Porannym" z dnia 7 grudnia 1994 r. ukazał się artykuł "Pasożyt Pogranicze" o wynikach kontroli w Fundacji Pogranicze przez białostocką delegaturę NIK. 
Listopad 1994 Spotkania autorskie z gościem "Pogranicza", pisarzem z Izraela Grigorijem Kanowiczem, biesiady literackie w Krakowie, Lublinie, Łodzi, Suwałkach, Sejnach, Gdańsku i Warszawie.
1-30 listopada 1994 - Spotkanie innego. Między pokoleniami "Spotkanie innego. Między pokoleniami". Taki tytuł nosiło cykliczne spotkanie listopadowe w 1994 roku. Jego tematem przewodnim była problematyka relacji między światem dorosłych i dzieci, młodych i starszych, między tradycją i nowoczesnością. Czas, światopogląd, gusty i wartości dzielą te dwa światy. W spotkaniu uczestniczyła młodzież ze szkół średnich z Sejn i Suwałk, dzieci ze szkół podstawowych z Augustowa, Sejn i Suwałk, także uczniowie suwalskiej romskiej szkoły podstawowej. W...
3 listopada 1994 Ukazał się artykuł "Fundacje na cenzurowanym" w "Gazecie Współczesnej" z dnia 3 listopada 1994 r. informujący o wynikach kontroli przeprowadzonej przez delegaturę NIK w Białymstoku w dziewięciu fundacjach na terenie regionu. Kontrola objęła również Fundację Pogranicze.
23 października 1994 W piśmie "Polska Zbrojna" ukazał się artykuł Barbary Kazimierczyk, "Kulturalna Monopoly", w którym autorka podaje przykład Fundacji Pogranicze jako znakomicie działającej fundacji kulturalnej.
14-18 września 1994 - Międzynarodowe seminarium "Granice" Międzynarodowe seminarium "Granice" odbyło się w Gołdapi. Spotkanie było przygotowane przez Wspólnotę Kulturową "Borussia" z Olsztyna, Wspólnotę Mazurską z Giżycka, Ostsee-Akademie z Lubeki, władze Gołdapi i Gusiewa oraz Ośrodek "Pogranicze" z Sejn.
2-18 sierpnia 1994 - "Dwa pogranicza" - Międzynarodowy Obóz Młodzieży "Dwa pogranicza" - Międzynarodowy Obóz Młodzieży z Polski, Litwy, Węgier i Rumunii odbył się w Rumunii. Udział wzięła młodzież z Klasy Dziedzictwa Kulturowego
26 lipca 1994 Kurier Poranny poinformował, że w Augustowie rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs graficzny pod hasłem "Żywioł wodny, żeglarstwo, sporty wodne w ekslibrisie – Augustów ‘94". 
18-31 lipca 1994 - Tam, gdzie zieleń spotyka się z błękitem. Cygańska Wioska Artystyczna "Tam, gdzie zieleń spotyka się z błękitem. Cygańska Wioska Artystyczna" – spotkania z kulturą cygańską zorganizowane przez "Pogranicze" i Muzeum Okręgowe w Tarnowie odbywały się tym razem w wioskach Pogórza Karpackiego i Tarnowie.
9-25 lipca 1994 - Międzynarodowy Obóz Letni dla Młodzieży Licealnej w Reugny Międzynarodowy Obóz Letni dla Młodzieży Licealnej w Reugny, Francja był wydarzeniem w ramach międzynarodowego programu Tempus.  
29 czerwca - 8 lipca 1994 - Młodzieżowy teatralny obóz "Klasy Dziedzictwa Kulturowego" w Maszutkiniach Młodzieżowy teatralny obóz "Klasy Dziedzictwa Kulturowego" w Maszutkiniach koło Wiżajn.
26-28 czerwca 1994 - Środkowoeuropejskie Forum Kultury z udziałem Czesława Miłosza " Rok 1994 " - taki temat miało Środkowoeuropejskie Forum Kultury, które odbyło się w dniach 26-28 czerwca 1994 r. w Sejnach i Wigrach. Gościem specjalnym spotkania był Czesław Miłosz.
24-26 czerwca 1994 - Akademia Małych Ojczyzn W Piasecznie k. Warszawy spotkali się na II Sesji Krajowej Akademii Małych Ojczyzn animatorzy życia kulturalnego z miasteczek i wsi. 
19-26 czerwca 1994 - Ścieżka zakorzenienia Plener artystów z Europy Środkowowschodniej pt. "Ścieżka zakorzenienia" odbywał się w Posejnelach. 
Czerwiec 1994 - Pierwsze książki wydane przez Pogranicze W 1994 roku ukazały się pierwsze książki wydane przez Wydawnictwo Pogranicze: Koziołek za dwa grosze Grigorija Kanowicza i Boża podszewka Teresy Lubkiewicz-Urbanowicz. Boża podszewka została wyróżniona nagrodą Fundacji Kultury, a Izabella Cywińska nakręciła na jej podstawie słynny serial telewizyjny. Obie książki ukazały się w ramach serii Biblioteka Krasnogrudy.
Czerwiec 1994 Ukazały się artykuły: Kropla. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim, dyrektorem Ośrodka "Pogranicze – sztuk, kultur, narodów" w Sejnach, "Res Publica Nowa" 6 (69) czerwiec 1994 r. Jest trudno. Rozmowa "Krajobrazów" z Krzysztofem Czyżewskim , "Krajobrazy" rok II – nr 7 czerwiec 1994 r.
16 czerwca 1994 - Rada Kultury przy Prezydencie RP Udział Krzysztofa Czyżewskiego w posiedzeniu Rady Kultury przy Prezydencie RP. Krzysztof Czyżewski został wybrany członkiem nowego Prezydium Rady.
9-10 czerwca 1994 - Szkolenia instruktorów organizacji pozarządowych Wanda Wróbel prowadziła zajęcia podczas "Szkolenia instruktorów organizacji pozarządowych" zorganizowanego przez Forum Fundacji Polskich.
7-15 czerwca 1994 - Środkowoeuropejskie Forum Kultury Podróż Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej i Bożeny Szroeder do Pragi, Bratysławy, Tarnowa i Krakowa. Celem podróży były wspólne z Czechami i Słowakami przygotowania do "Środkowoeuropejskiego Forum Kultury" i programu "Klasy Dziedzictwa Kulturowego", również udział w uroczystościach poświęconych Romom w Tarnowie.
5 czerwca 1994 Promocja podwójnego numeru " Krasnogrudy " i książki Adama Bartosza, Nie bój się Cygana wydanej w serii "Biblioteka Krasnogrudy".
8-15 maja 1994 - "Pamięć starowieku. Gniazdo" "Pamięć starowieku. Gniazdo", drugie spotkanie z cyklu "Dom – Gniazdo – Świątynia" odbywało się we wsi Kukle.
29 kwietnia 1994 Udział Krzysztofa Czyżewskiego w międzynarodowym spotkaniu w Jabłonnej koło Warszawy w sprawie uruchomienia europejskiego programu na rzecz rozwoju Małych Regionów zamieszkałych przez różne narodowości i wyznania. 
16 kwietnia 1994 Udział Krzysztofa Czyżewskiego w spotkaniu ministrów kultury i ośrodków kultury krajów nadbałtyckich zorganizowanym w Gdańsku przez Nadbałtyckie Centrum Kultury; prezentacja działalności "Pogranicza" oraz innych działań kulturalnych z Suwalszczyzny (np. Baltic Satelid), rozmowy o możliwościach nawiązania współpracy.
15-17 kwietnia 1994 - Tempus Wyjazd Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej do Berlina na spotkanie partnerów realizujących program Tempus – omówiono przygotowania do letniego obozu młodzieży we Francji z udziałem młodzieży z "Klasy Dziedzictwa Kulturowego" z Polski oraz młodzieży francuskiej i niemieckiej.
13-15 kwietnia 1994 - Europa Środkowowschodnia roku 1994 – czyli jak być sobą Udział Krzysztofa Czyżewskiego w konferencji europejskiej w Budapeszcie poświęconej problematyce autonomii kulturalnej z udziałem przedstawicieli mniejszości narodowych w Europie, przedstawicieli Rady Europy oraz środowisk uniwersyteckich – socjologów i prawników. Wygłoszenie referatu "Europa Środkowowschodnia roku 1994 – czyli jak być sobą".
13-21 kwietnia 1994 - Cygańska Wioska Artystyczna Wyjazd Bożeny Szroeder do Krakowa, Tarnowa oraz do wiosek Pogórza Karpackiego zamieszkałych przez Cyganów – przygotowania do realizacji kolejnego projektu z cyklu "Cygańska Wioska Artystyczna".
5-8 kwietnia 1994 - Międzynarodwe seminarium "Spotkanie na pograniczu" Międzynarodowe seminarium "Spotkanie na pograniczu" odbyło się w Wigrach i w Sejnach. Wzięło w nim udział szerokie grono intelektualistów, pisarzy, dziennikarzy, ludzi związanych z działalnością kulturalną i społeczną. Dyskutowano o problemach tożsamości narodowej i kulturalnej, pracy organicznej i edukacyjnej zmierzającej do ich łagodzenia, o roli i odpowiedzialności mass mediów w podejmowaniu problematyki mniejszości narodowych, o wymaganych kompetencjach i odpowiednim przygotowaniu dziennikarzy....
29 marca 1994 Wyjazd Krzysztofa Czyżewskiego do Wilna, wygłoszenie wykładu o kulturze Wielkiego Księstwa Litewskiego w Katedrze Filologii Polskiej Uniwersytetu Wileńskiego.
1 2  »

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI