1999


10-12 grudnia 1999 Teatr Sejneński i Kapela Klezmerska brały udział w "Łódzkich Spotkaniach Teatralnych" wystawiając spektakl "Wijuny".
2-5 grudnia 1999 - Nowy kształt ośrodków kultury W Wigrach odbywało się seminarium "Nowy kształt ośrodków kultury". Było zorganizowane przez "Pogranicze" we współpracy z Remarque Institute i Uniwersytetem Nowy Jork. Tematem spotkania były nowatorskie formy pracy na polu kultury w Europie Śrokowowschodniej i Stanach Zjednoczonych. Towarzyszyły mu dyskusje i prezentacje, także pracy "Pogranicza" (projekt "Kroniki Sejneńskie", spektakl "Wijuny", koncert Kapeli Klezmerskiej). W seminarium uczestniczyli goście z...
30 listopada - 1 grudnia 1999 Koncerty Kapeli Klezmerskiej na Uniwersytecie Warszawskim. 
25 listopada 1999 Z inicjatywy "Pogranicza" w Białej Synagodze w Sejnach oraz w szkołach w Krasnowie i Krasnogrudzie odbyły się projekcje filmu "Pan Tadeusz". Część zdjęć do filmu reżyserowanego przez Andrzeja Wajdę powstała na Suwalszczyźnie, w Smolnikach w gminie Wiżajny. 
22-28 listopada 1999 Odbywały się zajęcia w "Szkole Pogranicza". 
15-21 listopada 1999 Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbywali staż w Ośrodku "Pogranicze" w Sejnach.
11-14 listopada 1999 - Środkowoeuropejskie Forum Kultury Odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Środkowoeuropejskie Forum Kultury" pod nazwą "Stygmat Zburzonego Muru".  W spotkaniu w 10. rocznicę zburzenia Muru Berlińskiego wzięli udział intelektualiści, pisarze, artyści, dziennikarze z kraju i zagranicy. O idei spotkania pisał Krzysztof Czyżewski. 
2-8 listopada 1999 Udział Ośrodka "Pogranicze" w Międzynarodowym Festiwalu Kulturalnym "W 10. rocznicę zburzenia muru berlińskiego", zorganizowanym przez ośrodek kulturalny "De Balie" w Amsterdamie. "Pogranicze" prezentowało swoją pracę - w tym działalność wydawniczą i programy edukacyjne dla dzieci. Odbyły się też dwa spotkania "Café Europa" z udziałem literatów z Europy Środkowowschodniej. 
29-30 października 1999 W Ośrodku "Pogranicze" przebywali Piotr Halbersztat i Natalie Bolgret z Fundacji Batorego. Prowadzili rozmowy z dyrekcją "Pogranicza" o dalszej współpracy między tymi dwiema instytucjami. 
27-28 października 1999 Krzysztof Czyżewski brał udział w czesko-polskim sympozjum na temat przemian w Europie po 1989 r., wygłosił referat i uczestniczył w dyskusjach. 
26 października 1999 W Warszawie miało miejsce spotkanie z Jerzym Ficowskim w zainicjowanym przez Bibliotekę Narodową cyklu "Spotkania z pisarzami". Podczas spotkania odbyła się też promocja książek Jerzego Ficowskiego: "Gałązka z Drzewa Słońca", "Wszystko to, czego nie wiem" i "Dobrodziejstwo inwentarza", wydane przez "Pogranicze".
25-28 października 1999 Wydawnictwo "Pogranicze" uczestniczyło w II Dniach Książki Żydowskiej w Warszawie. W dniu 26 października Kapela Klezmerskia koncertowała w Teatrze Żydowskim.   
22 października 1999 W "Trybunie" (Aneks) ukazała się rozmowa Władysława Sobeckiego z Krzysztofem Czyżewskim.
21-29 października 1999 Trwały prace w ramach projektu "Kroniki Sejneńskie" zakończone premierą spektaklu "Zaduszki Sejneńskie" w dniu 29 października 1999 r. 
20-24 października 1999 Wydawnictwo "Pogranicze" brało udział w II Krajowych Targach Książki w Krakowie. 
8-10 października 1999 - Camera Pro Minoritate Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach zorganizował w dniach 8-10 października 1999 r. III już spotkanie filmowe "Camera Pro Minoritate". Tak jak poprzednio, organizacji spotkania przyświecała idea kształtowania postaw tolerancyjnych i potrzeba konfrontacji doświadczeń ludzi zajmujących się problematyką małych narodów, mniejszości narodowych i grup etnicznych oraz prezentacja wizerunku małych narodów i grup etnicznych zamieszkujących Europę Środkowowschodnią w...
1-3 października 1999 Krzysztof Czyżewski przebywał na Spiszu na zaproszenie AOSS (Asociacia Organizacii Spisovatelov Slovenska), gdzie m.in. prezentował czasopismo "Krasnogruda". 
1 października 1999 W "Przeglądzie Polskim" ukazała się rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim "Ludzie Pogranicza".
22 września 1999 - Jerzy Ficowski - wieczór autorski w Białej Synagodze Wiersze Jerzego Ficowskiego czytane przez autora w czasie wieczoru poetyckiego w Białej Synagodze 22 września 1999 roku.      
21-23 września 1999 - Jerzy Ficowski "Człowiek Pogranicza" "Pogranicze" po raz pierwszy przyznało tytuł "Człowieka Pogranicza". Otrzymał go Jerzy Ficowski - wybitny poeta, pisarz, tłumacz, autor książek z dziedziny etnografii, historii sztuki i literatury. 
16-19 września 1999 Wydawnictwo "Pogranicze" uczestniczyło w X Krajowych Targach Książki w Warszawie.
15 września 1999 Człowiek Pogranicza - Jerzy Ficowski We wrześniu 1999 r. po raz pierwszy przyznaliśmy tytuł " Człowieka Pogranicza ". Otrzymał go Jerzy Ficowski, poeta, pisarz, tłumacz, etnograf, historyk sztuki, odkrywca tajemnic życia i twórczości Brunona Schulza.
10-16 września 1999 - Prezentacja spektaklu Wijuny Teatr Sejneński przebywał na Białorusi, wystawiając spektakl "Wijuny". 
9-13 września 1999 Krzysztof Czyżewski przebywał w Kosowie, gdzie prezentował pracę "Pogranicza", spotykał się z pisarzami i intelektualistami kosowskimi. Jego wizyta była elementem przygotowań do Środkowoeuropejskiego Forum Kultury - Stygmat Zburzonego Muru. Miała też miejsce promocja książki Eqrema Bashy "Wiersze" wydanej przez "Pogranicze".
5-8 września 1999 Krzysztof Czyżewski uczestniczył w Środkowoeuropejskiej Konferencji "Promowanie kultury Europy Środkowowschodniej a odbiór reszty świata" w Belgradzie. Prezentował też działalność "Pogranicza" na Festiwalu Kulturalnym BELEF.
4 września 1999 75-lecie urodzin obchodził Jerzy Ficowski, wybitny poeta, eseista, pisarz, tłumacz. 
29 lipca 1999 Ośrodek "Pogranicze" w Sejnach odwiedził minister pracy, Longin Komołowski. 
28 lipca 1999 Urszula Wasilewska, w ramach współpracy "Pogranicza" z Katedrą Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, przeprowadziła zajęcia z młodzieżą warszawską w Płaskiej, na które złożyły się: prezentacja podstaw warsztatu tkackiego i wykład o tradycjach tkactwa dekoracyjnego i użytkowego regionu Suwalszczyzny.
25 lipca 1999 W Ośrodku "Pogranicze" w Sejnach odbyło się spotkanie aktorów i osób prowadzących Teatr Sejneński z Izabelą Cywińską, reżyserem, Teresą Lubkiewicz-Urbanowicz, pisarką i aktorem i Januszem Michałowskim, aktorem.
22-24 lipca 1999 Prezentacja pracy Ośrodka "Pogranicze" dla gości z Kowna: gubernatora Ziemi Kowieńskiej, rektora Uniwersytetu w Kownie i kowieńskich dziennikarzy. 
1 2 3  »

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI