19 grudnia 2008 - Przebłyski

Spotkanie organizacyjne projektu Przebłyski.


Projekt "Przebłyski" będzie próbą połączenia nowej sztuki wizualnej, takiej jak fotografia, filmy wideo czy grafika komputerowa z tradycyjnymi mediami jak farby, drewno albo glina. Podczas pracy z młodzieżą, za sprawą opowieści Bożeny Szroeder i starszych mieszkańców Sejn, pojawią się przebłyski świata którego już nie ma, historii Sejn zapamiętanej przez starszych ludzi oraz tej zapisanej w dokumentach i książkach. Na granicy tych dwóch światów zrodzą się filmowe impresje i ekspresje, stworzone przez młodych ludzi pod kierunkiem opiekunów artystycznych z takich dziedzin jak film, sztuki plastyczne, teatr czy muzyka. Projekt zakończy się prezentacją prac młodych sejneńskich twórców podczas happeningów w mieście oraz pokazu finałowego. 
 
Projekt prowadzić będzie Marcin Pawlukiewicz, animator kultury oraz filmowiec samouk, który podczas warsztatów prowadzonych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" dokształcił się w kierunku Młodego Menadżera Kultury i wspólnie z Ośrodkiem Pogranicze pragnie ten pomysł na projekt zrealizować. Wsparcia finansowego udzieliło Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" w ramach projektu Młodzi Menadżerowie Kultury. 
 
Działania rozpoczynamy w połowie grudnia 2008, a zakończymy je w końcu kwietnia 2009. Jeżeli chcesz do nas dołączyć napisz na marcin@pogranicze.sejny.pl. Powiadomimy Cię o wszelkich działaniach w ramach projektu "Przebłyski". 
 
 
 
 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI