19 grudnia 2008 - Przebłyski

Spotkanie organizacyjne projektu Przebłyski.


Projekt "Przebłyski" będzie próbą połączenia nowej sztuki wizualnej, takiej jak fotografia, filmy wideo czy grafika komputerowa z tradycyjnymi mediami jak farby, drewno albo glina. Podczas pracy z młodzieżą, za sprawą opowieści Bożeny Szroeder i starszych mieszkańców Sejn, pojawią się przebłyski świata którego już nie ma, historii Sejn zapamiętanej przez starszych ludzi oraz tej zapisanej w dokumentach i książkach. Na granicy tych dwóch światów zrodzą się filmowe impresje i ekspresje, stworzone przez młodych ludzi pod kierunkiem opiekunów artystycznych z takich dziedzin jak film, sztuki plastyczne, teatr czy muzyka. Projekt zakończy się prezentacją prac młodych sejneńskich twórców podczas happeningów w mieście oraz pokazu finałowego. 
 
Projekt prowadzić będzie Marcin Pawlukiewicz, animator kultury oraz filmowiec samouk, który podczas warsztatów prowadzonych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" dokształcił się w kierunku Młodego Menadżera Kultury i wspólnie z Ośrodkiem Pogranicze pragnie ten pomysł na projekt zrealizować. Wsparcia finansowego udzieliło Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" w ramach projektu Młodzi Menadżerowie Kultury. 
 
Działania rozpoczynamy w połowie grudnia 2008, a zakończymy je w końcu kwietnia 2009. Jeżeli chcesz do nas dołączyć napisz na marcin@pogranicze.sejny.pl. Powiadomimy Cię o wszelkich działaniach w ramach projektu "Przebłyski". 
 
 
 
 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI