19 IV 2015, godz. 18.00 / LOUISE STEINMAN gościem w Krasnogrudzie -

W Krasnogrudzie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Opowieści o współistnieniu" - PRZEZ KRZYWE ZWIERCIADŁO. PODRÓŻ KU POLSKO-ŻYDOWSKIEMU POJEDNANIU. Gościem specjalnym wieczoru była LOUISE STEINMAN
Spotkanie prowadził: Krzysztof Czyżewski


LOUISE STEINMAN: zdobyła uznanie w świecie jako człowiek teatru i książek. Jest dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej w Los Angeles. Jej pierwsza książka "Świadomość ciała. Artysta jako opowiadacz we współczesnym teatrze" rekapituluje wieloletnią pracę autorki w teatrze awangardowym, inspirowaną m.in. poszukiwaniami Teatru Laboratorium i współpracą z interdyscyplinarną grupą teatralną "So&So&So&So", w której była aktorką i reżyserką. O jej kolejnej książce "Pamiątka. Córka odkrywa wojnę swojego ojca" recenzent "New York Times Book Review" pisał, iż jest "znakomitym studium pamięci i świetną analizą skutków przeżyć wojennych w ludzkiej psychice". Z Polską wiążą ją nie tylko tradycje teatralne, ale także rodzinne - jej matka wywodzi się z Radomska. Wielokrotnym podróżom do Polski, w tym także do Sejn i Krasnogrudy, poświęcona jest jej ostatnia książka "Krzywe zwierciadło. Dziennik pojednania polsko-żydowskiego".

 

MCD / Kawiarnia "Piosenka o porcelanie"
19 kwietnia 2015 (niedziela), godz. 18.00
Wstęp wolny

 

LOUISE STEINMAN gościem w Krasnogrudzie


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI