19 lutego 2011 - Pogranicze w Chłodnej 25 - przedpremierowy pokaz filmu "Tikkun"

W warszawskiej klubokawiarni "Chłodna 25", odbył się przedpremierowy pokaz filmu Tikkun, w reżyserii Kuby Kossaka. 


Film jest próbą dokumentacji niezwykłej, intymnej podrózy, w jaką wyruszyli zaproszeni do udziału w projekcie muzycy - podróży tak w przeszłość Sejn - niewielkiego miasteczka leżacego na pograniczu Polski i Litwy, jak i odkrywającej przeszłość ich samych - podrózy próbującej też przynieść odpowiedź na pytanie skąd przychodzi i dokąd zmierza muzyka klezmerska we współczesnej, zjednoczonej Europie.  

Tratwa Muzykantów zabrała nas w podróz nie tylko po historycznych i kulturowych pograniczach, w jakich oscyluje definicja muzyki żydowskiej, ale też w okolice naszej własnej tożsamości kulturowej, i poszukiwanie swojego miejsca w dzisiejszym, nowoczesnym świecie. Uniwersalność i niezwykła rozpiętość muzyki współczenej zmusza nas do zadawania nierzadko trudnych pytań o to kim jesteśmy, i co nas określa, skąd bierze się nasza narodowość, i jakie granice ją wyznaczają. 

Te, i inne aspekty Tratwy Muzykantów utrwalone zostały na filmie, który nie jest jedynie prostą próbą dokumentacji wydarzeń z kilku letnich dni - jest zapisem myśli, towarzyszących temu unikalnemu wydarzeniu. 

19 lutego 2011 - Pokaz filmu TIKKUN w Klubokawiarni Chłodna 25


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI