19 lutego (piątek), godz. 18.00 / Kristina Sabaliauskaitė gościem w Krasnogrudzie [FOTO] [VIDEO]

Wieczór autorski  z Kristiną Sabaliauskaitė autorką powieści "Silva rerum", wydanej po polsku. Spotkanie z cyklu: Opowieści o współistnieniu prowadziła Małgorzata Sporek-Czyżewska. 

 


19 lutego (piątek) 2016 roku, godz. 18.00 / Kawiarni „Piosenka o Porcelanie” Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzi

Wieczór autorski  z Kristiną Sabaliauskaitė autorką powieści "Silva rerum", wydanej po polsku w tłumaczeniu Izabeli Korybut-Daszkiewicz. Spotkanie z cyklu: Opowieści o współistnieniu prowadziła Małgorzata Sporek-Czyżewska. 

Kristina Sabaliauskaitė jest doktorem historii kultury i sztuki XVII wieku, pisarką i dziennikarką, Litwinką o polskich korzeniach od 2002 roku mieszkającą w Londynie. W 2008 roku debiutowała książką "Silva rerum". Książka okrzyknięta literackim wydarzeniem, zyskała na Litwie tytuł Książki Roku 2009.  Szlakiem akcji powieści oprowadza się dzisiaj po Wilnie wycieczki. Autorka otrzymała nagrodę Świętego Krzysztofa przyznawaną przez władze Wilna osobom zasłużonym dla miasta.

Powieść "Silva rerum" to pierwsza część trylogii o burzliwych losach szlacheckiej rodziny, siedemnastowiecznym Wilnie i Rzeczypospolitej Obojga Narodów.  Z uwagi na wątki polskie i przywrócenie epoki Wielkiego Księstwa Litewskiego do masowej świadomości, wywołała na Litwie głośne kontrowersje i stała się bestsellerem w krajach nadbałtyckich. 

 „To opowieść o balansowaniu między śmiercią a życiem, brzydotą a pięknem, ciałem a duszą, odsłaniająca tajemnice wielokulturowego Wilna. Zmysłowy, barokowy styl, bogactwo historycznego szczegółu i wciągająca akcja przyniosły autorce międzynarodową sławę. Wątki mistyczne przeplatają się tu z awanturniczymi, świętość graniczy z pożądliwością, tradycjonaliści spierają się z wolnomyślicielami, a historia pewnej rodziny staje się kluczem do historii całego kraju.”

Więcej:

www.dzieje.pl

www.culture.pl

 

Kristina Sabaliauskaite. fot. Wiesław Szumiński


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI