1 czerwca 2007

W ramach festiwalu Simcha we Wrocławiu, w synagodze Pod Białym Bocianem zagrała Kapela Klezmerska Teatru Sejneńskiego.


PROGRAM FESTIWALU

 

23/05 Niedziela [Kuchnia]

 

11:00 ŚLADAMI PRZEDWOJENNEGO ŻYDOWSKIEGO WROCŁAWIA

spacer prowadzi Jerzy Kichler,

zbiórka na dziedzińcu Synagogi pod Białym Bocianem,

ul. Włodkowica 7

 

14:00 WARSZTATY TAŃCÓW ŻYDOWSKICH

prowadzi Marta Koronkiewicz

dziedziniec Synagogi Pod Białym Bocianem,

wstęp wolny

 

15:00 KOSZERNA KUCHNIA ŻYDOWSKA

wykład Rabina Icchaka Rapoporta

Sala modlitw, ul. Włodkowica 9

wstęp wolny

 

15:30 PIKNIK Z KUCHNIĄ ŻYDOWSKĄ

Klubokawiarnia Mleczarnia, Restauracja Żydowska Sarah, Restauracja odNowa, stołówka koszerna Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, dziedziniec Synagogi Pod Białym Bocianem,

ul. Włodkowica 7

 

17:00 POKAZ FILMÓW Z 7 MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU ŻYDOWSKIE MOTYWY [Warszawa 2010]

Klubokawiarnia Mleczarnia

ul. Włodkowica 5

Wstęp wolny

 

19:00 KONCERT INAUGURACYJNY VESZPRÉMER KLEZMER BAND [Węgry]

Barta János - klarnet, Lázár Zsigmond- skrzypce, Bojnécz Gábor - akordeon, Wágner Balázs - kontrabas

Synagoga pod Białym Bocianem

Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej

ul. Włodkowica 7

ceny biletów 30/35zł

 

24/05 Poniedziałek [Komiks]

 

14:00 WARSZTATY TAŃCÓW ŻYDOWSKICH

prowadzi Marta Koronkiewicz

dziedziniec Synagogi Pod Białym Bocianem

wstęp wolny

 

14:00 TEMAT ŻYDOWSKI W KOMIKSIE

Wykład Agnieszki Ilwickiej i Jana Wieczorka

Sala modlitw, ul. Włodkowica 9

wstęp wolny

 

15:00 WARSZTATY HEBRAJSKIEGO

prowadzi Tomasz Duda (Studium Kultury i Języków Żydowskich UWr)

Sala modlitw, ul. Włodkowica 9

wstęp wolny

 

15:00 WARSZTATY KOMIKSU I GRAFIKI

prowadzi Tomasz Jakub Sysło

Sala Gminy Żydowskiej,

ul. Włodkowica 9

wstęp wolny

 

17:00 POKAZ FILMÓW Z 7 MIĘDZYNARODOWEGO

FESTIWALU ŻYDOWSKIE MOTYWY [Warszawa 2010]

Klubokawiarnia Mleczarnia

ul. Włodkowica 5

wstęp wolny

 

19:00 PORNOGRAFIZACJA HOLOKAUSTU

wykład Joanny Ostrowskiej (Uniwersytet Jagielloński)

Sala Gminy Żydowskiej, ul. Włodkowica 9

wstęp wolny

 

21:30 JASCHA LIEBERMAN TRIO [Kraków]

The Bats - Acoustic Memory

Jascha Lieberman - skrzypce, altówka Paweł Iwan - akordeon Mateusz Frankiewicz - kontrabas

Synagoga pod Białym Bocianem / Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej

ul. Włodkowica 7,

ceny biletów: 20/25

 

25/05 Wtorek [Życie żydowskie]

 

14:00 WARSZTATY TAŃCÓW ŻYDOWSKICH

prowadzi Marta Koronkiewicz

dziedziniec Synagogi pod Białym Bocianem,

wstęp wolny

 

14:00 WARSZTATY KOMIKSU I GRAFIKI

prowadzi Tomasz Jakub Sysło

Sala Gminy Żydowskiej

ul. Włodkowica 9

wstęp wolny

 

15:00 WARSZTATY HEBRAJSKIEGO

prowadzi Tomasz Duda (Studium Kultury i Języków Żydowskich UWr)

Sala modlitw, ul. Włodkowica 9,

wstęp wolny

 

16:00 POKAZ FILMÓW Z 7 MIĘDZYNARODOWEGO

FESTIWALU ŻYDOWSKIE MOTYWY [Warszawa 2010]

Klubokawiarnia Mleczarnia,

ul. Włodkowica 5,

wstęp wolny

 

17:00 ŻYCIE ŻYDOWSKIE W POLSCE [debata]

Konstanty Gebert [Warszawa]i Dariusz Jażdżyk [Warszawa]

prowadzi: Karolina Szykier-Koszucka

Synagoga Pod Białym Bocianem

Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej

ul. Włodkowica 7

wstęp wolny

 

20:00 KLEZZMATES [Kraków]

Marcin Wiercioch - akordeon, Tomasz Polak - klarnet, Bartek Staniak - skrzypce,

Jarek Wilkosz - kontrabas, Krzysztof Kossowski - perkusja

Synagoga pod Białym Bocianem / Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej

ul. Włodkowica 7

ceny biletów: 20/25zł

 

26/05 Środa [Babiniec]

 

14:00 WARSZTATY TAŃCÓW ŻYDOWSKICH

prowadzi Marta Koronkiewicz

dziedziniec Synagogi pod Białym Bocianem/

wstęp wolny

 

15:00 WARSZTATY HEBRAJSKIEGO

prowadzi Tomasz Duda (Studium Kultury i Języków Żydowskich ),

Sala modlitw, ul. Włodkowica 9

wstęp wolny

 

16:00 WYCINANKA ŻYDOWSKA

Wykład i warsztaty Marty Gołąb [Kraków]

Sala Gminy Żydowskiej,

ul. Włodkowica 9

wstęp wolny

17:00 FILMOWY PORTRET KOBIET W KULTURZE ŻYDOWSKIEJ - POKAZ FILMÓW

Z 7 MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU ŻYDOWSKIE MOTYWY [Warszawa 2010]

Klubokawiarnia Mleczarnia,

ul. Włodkowica 5

Wstęp wolny

 

18:00 JIDYSZOWA POEZJA KOBIET

wykład Joanny Lisek (Studium Kultury i Języków Żydowskich UWr),

Sala modlitw, ul. Włodkowica 9

wstęp wolny

 

20:00 SPOTKANIE Z POEZJĄ: "Z JIDYSZOWEJ SZAFY. PERUKA, CHODAKI, JEDWAB"

przygotowanie dr Joanna Lisek i Anna Wiatr (Studium Kultury i Języków Żydowskich UWr)Katarzyna Michalska (Teatr WspółczesnyWrocław) - recytacje w języku polskim, Lidia Jerkiewicz, Karolina Szymaniak, Anna Wiatr, Anna Nowak, Łukasz Zamilski - recytacje w języku jidysz. Opracowanie muzyczne i wizualne: Paweł Lisek

Klubokawiarnia Mleczarnia

ul. Włodkowica 5

wstęp wolny

 

21:30 PIEŚNI SEFARDYJSKIE

Jadwiga Teresa Stępień (Warszawa) - mezzosopran,

Leszek Potasiński (Warszawa) – gitara.

Synagoga pod Białym Bocianem / Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej

ul. Włodkowica 7

bilety: 20/25zł

 

27/05 Czwartek [Dybuk]

 

14:00 WARSZTATY TAŃCÓW ŻYDOWSKICH

prowadzi Marta Koronkiewicz

dziedziniec Synagogi pod Białym Bocianem

wstęp wolny

 

15:00 WARSZTATY HEBRAJSKIEGO

prowadzi Tomasz Duda (Studium Kultury i Języków Żydowskich)

Sala modlitw, ul. Włodkowica 9

wstęp wolny

 

16:00 WYCINANKA ŻYDOWSKA

Wykład i warsztaty Marty Gołąb (Kraków)

Sala Gminy Żydowskiej, ul. Włodkowica 9,

wstęp wolny

16:00 "DYBUK"

reż. Michał Waszyński, prod. 1937

Klubokawiarnia Mleczarnia,

ul. Włodkowica 5

wstęp wolny

 

18:00 WYKŁAD "DYBUK - NA POGRANICZU WIELU ŚWIATÓW"

dr Mirosława Bułat (Uniwersytet Jagielloński)

Sala modlitw, ul. Włodkowica 9

wstęp wolny

 

19:00 DYBUK-KONCERT NOWEJ MUZYKI ŻYDOWSKIEJ

CUKUNFT [Warszawa]

Raphael Rogiński - gitara elektryczna, Paweł Szamburski - klarnet,Michał Górczyński - klarnet, Paweł Szpura - perkusja

Synagoga pod Białym Bocianem

Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej,

ul. Włodkowica 7

bilety: 15/20zł

 

28/05 Piątek [Szabat]

 

15:00 WARSZTATY HEBRAJSKIEGO

prowadzi Tomasz Duda (Studium Kultury i Języków Żydowskich UWr)

Sala modlitw, ul. Włodkowica 9

wstęp wolny

 

16:00 WARSZTAT CZYTANIA TORY

prowadzi Tomasz Krakowski [Warszawa]

Sala modlitw, ul. Włodkowica 9

wstęp wolny

 

17:30 OD WŁODKOWICA DO PERECA - POWOJENNY ŻYDOWSKI WROCŁAW

spacer prowadzi Anna Nowak (Studium Kultury i Języków Żydowskich UWr)

Zbiórka obok pomniku Szermierza na Placu Uniwersyteckim

 

19:30 KABALAT SZABAT

Otwarte nabożeństwo na powitanie szabatu prowadzi Tomasz Krakowski [Warszawa]

Po nabożeństwie: Koncert muzyki synagogalnej

Chór Synagogi Pod Białym Bocianem,

Stanisław Rybarczyk - dyrygent

Synagoga pod Białym Bocianem

ul. Włodkowica 7

wstęp wolny

www.simcha.art.pl

Bilety do nabycia w OKiS-ie, Rynek Ratusz 24, Centrum Informacji Żydowskiej ZGWŻ w PR o/Wrocław ul. Włodkowica 9 oraz na godzinę przed koncertem.

 

Organizatorzy

Fundacja PRO ARTE

Art & Bussines Direction

Stanisław Rybarczyk - dyrektor artystyczny

Dominika Kawalerowicz - koordynator

Karolina Szykier - Koszucka - doradca programowy

Joanna Lisek - doradca programowy

Współpraca: Studium Kultury i Języków Żydowskich UWr

 

Partnerzy

Dolnośląskie Centrum Fotografii Domek Romański

Fundacja Bente Kahan

Mleczarnia

Restauracja Żydowska Sarah

Restauracja odNowa

OKiS

Stowarzyszenie Żydowskie Motywy

Zakład Studiów i Języków Żydowskich UWr

Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich o. Wrocław

Uniwersytet Wrocławski

Muzeum Historii Żydów Polskich

Patroni medialni

Gazeta Wyborcza

Midrasz

Tygodnik Powszechny

TVP Wrocław

TVP Kultura

Radio Wrocław

Forum Żydów Polskich

Jewisch.org

MMwrocław

Inyourpocket

Patroni honorowi

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński

Prezydent Miasta Wrocław Rafał Dutkiewicz

JM Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Marek Bojarski

Projekt dofinansowany przez

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Taube Philanthropies


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI