1% na rzecz Fundacji Pogranicze i Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie


 Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy,

 

zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie Fundacji Pogranicze 1% podatku. Rok ubiegły był dla naszej organizacji bardzo trudny. W znacznym stopniu zmniejszona została nasza działalność. Od czasu wprowadzenia ograniczeń związanych z pandemią nie mieliśmy i nie mamy możliwości przyjmowania grup stażowych, prowadzenia warsztatów edukacyjno-artystycznych, organizowania wizyt studyjnych, przyjmowania zwiedzających na wystawę. Trudna sytuacja na rynku spowodowała, że ustały darowizny na działalność od osób prywatnych i instytucji.
 
Fundacja Pogranicze realizuje działalność w zakresie edukacji i kultury, nie prowadzidziałalności gospodarczej. Stąd nasza serdeczna prośba o pomoc w postaci przekazania nam 1% podatku.
 
Mimo ograniczeń staraliśmy się realizować programy artystyczne, edukacyjne, wydawnicze – lokalne, regionalne, międzynarodowe i w realu i w rzeczywistości wirtualnej. Fundacja Pogranicze swój program wypełniać mogła głównie latem, jednakże i tak z wieloma ograniczeniami. Odbyło się PAMIĘTANIE MIŁOSZA – spotkanie w 16. rocznicę śmierci Poety, doroczne Święto Mostu – z muzyką Pawła Szymańskiego, Wojciecha Szroedera, w wykonaniu Orkiestry Klezmerskiej, z poematem Krzysztofa Czyżewskiego „Śmierć prawdziwszego boga” i „Bajęda o huśtawce”, powstała nowa Kolekcja Filmowa Opowieści Pogranicza, przygotowaliśmy piękną mapę wraz z rzeźbą opowiadającą o mikro-historiach sejneńskich rodzin, w przygotowaniu jest nowa publikacja – Kronika „Domowe Dziejopisanie”, która zawiera 12 opowieści – wspomnień o historii miejsca, z którym od pokoleń związani są rodzinnie i sąsiedzko mieszkańcy wiosek Krasnogruda, Żegary i Dusznica, uruchomiliśmy wspólnie z pisarką Ullą Lachauer nowy program rezydencyjny – Pogranicze/Białoruś, odbyło się pierwsze spotkanie organizowane w ramach programu Centrum Archiwistyki Społecznej „Małe ojczyzny”, którego partnerem lokalnym jest Fundacja Pogranicze, odbywały się koncerty muzyczne i spotkania z poezją. Większość tych działań odbywała się bezpłatnie. 
 
Nie ustajemy w naszych staraniach, aby Krasnogruda była miejscem tętniącym życiem z nowoczesnymi programami dla regionu, Polski i świata.
 
Jednakże teraz potrzebujemy Państwa pomocy. Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca. 
 
Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.
 
 

 

Z wyrazami szacunku,

 

Zespół Pogranicza

Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI