1 października 2020, zajęcia Klasy Muzyki Miejsca

Orkiestra Instrumentów perkusyjnych.


Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza, klasa Muzyki Miejsca

1 października 2020. Zajęcia poświęcone rytmowi zaczęły się od zabawy w rozmowy rytmiczne. Następnie powstała orkiestra instrumentów perkusyjnych, z czego powstała kompozycja. Zadaniem zespołu Muzyki Miejsca było powtórzenie tej samej formy kilkukrotnie.

Ola, nasza kronikarka napisała tak: pamiętam minę skupienia pani Marzanny po tym jak widziała kątem oka Bartka , któremu plątały się nogi i wybijał panią z rytmu! Tańczenie nie było łatwe też dla mnie, bo wymagało to wielkiego skupienia. Następnie jak już zapoznaliśmy się z tańcem, graliśmy na odpadanki. Na „dyrygenta” wybraliśmy Miłosza, on wskazywał kto ma odpaść. Mijały kolejne minuty naszego małego konkursu i została ostatnia osoba. Oliwia wygrała konkurs. Wcale nie byłam zdziwiona, bo Oliwka umiała się skupić i tańczy od kilku lat! Po krótkiej przerwie przed nowym doświadczeniem pan Michał wybrał nam instrumenty muzyczne. Pamiętam tę chwilę, gdy pani Marzanna i Michał uciszali nas bębnami, to było coś! Po rozdaniu instrumentów, każdy zazdrościł Wiktorii, ponieważ to ona dostała bębny. Stworzyliśmy muzykę z różnymi instrumentami: trójkąty, to się nazywało chyba krowie dzwonki, metalowe kulki, takie drewniane coś co wyglądało jak stara tarka z pałką do stukania i najwięcej było puszek z nadzieniem kulkowym w środku, oraz nieszczęsny talerz, który trzeba było trzymać na palcu co poturbował paznokieć pani Marzanny. Na tym zakończyło się nasze spotkanie. Moim zdaniem było superaśnie!!!

Fotografie: Samir Nasraoui

 

1 pażdziernika 2020, zajęcia Klasy Muzyki Miejsca


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI