1 września 2006

Warsztat Pogranicza dla członków Collegium Invisibile, zrzeszającego studentów o dużych osiągnięciach w pracy naukowej i działalności społecznej z całej Polski.


W programie wykłady i spotkania z liderami Pogranicza, prezentacja zbiorów Centrum Dokumentacji kultur Pogranicza, prezentacje filmowe, zwiedzanie wystawy Trakt Krasnogrudzki, biesiada muzyczna z Kapelą Klezmerską oraz spektakl teatralny "Kroniki sejneńskie" 

W Pograniczu gościł Steffen Kalauch grafik komputerowy i designer współpracujący z Literarisches Colloquium Berlin. Powodem przyjazdu było spotkanie robocze dotyczące wydania specjalnego katalogu "literackiej Europy Środkowowschodniej", który ma powstać w ramach wspólnego programu pt. "Halma" realizowanego przez Pogranicze i LCB. Program obejmuje współpracę literacką pomiędzy Niemcami i Polską oraz państwami bałtyckimi, Okręgiem Kaliningradzkim, Białorusią, Ukrainą, Rumunią, Słowacją, Czechami, Węgrami i Bułgarią. Obejmował on będzie obok katalogu stworzenie m.in. programu rezydenckiego dla pisarzy i tłumaczy, szlaki kulturowo-literackie, utworzenie strony internetowej. 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Archiwum

The Market / Targ

 

Kino

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa 2008

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI