1 X 2021 Polska Filharmonia Bałtycka

W dniu Międzynarodowego Dnia Muzyki uczestnicy podróży do Gdańska wysłuchali koncertu Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.


Orkiestra Symfoniczna PFB pod dyrekcją Georga Tchitchinadze zagrała koncert z udziałem wybitnego skrzypka Vadima Repina.

 

W programie koncertu wykonano utwory:

Felix Mendelssohn-Bartholdy – Uwertura Ruy Blas op. 95 [7’]

Sergiusz Prokofiew – II Koncert skrzypcowy g-moll op. 63 [26’]

Johannes Brahms – Wariacje na temat Haydna op. 56a [20’]

 

Vadim Repin urodził się na Syberii w 1971 roku. Jego debiuty w Moskwie i Petersburgu miały miejsce, gdy miał 11 lat. Już trzy lata później zadebiutował w Tokio, Monachium, Berlinie i Helsinkach, a zaraz potem w Carnegie Hall w Nowym Jorku. W wieku 17 lat był najmłodszym w historii zwycięzcą Concours Reine Elisabeth. Od tego czasu występował z najważniejszymi orkiestrami i dyrygentami świata oraz we wszystkich głównych ośrodkach muzycznych.W 2010 roku za zasługi dla muzyki otrzymał najwyższe francuskie wyróżnienie Victoire d'Honneur oraz tytuł Kawalera Orderu Sztuki i Literatury. Natomiast w Pekinie został mianowany Honorowym Profesorem Centralnego Konserwatorium Muzycznego w 2014 roku, a w 2015 roku Konserwatorium w Szanghaju, gdzie również przyznano mu ten tytuł.W kwietniu 2014 roku został założycielem i dyrektorem artystycznym pierwszej edycji Transsiberian Arts Festival, która odbyła się we wspaniałej nowej sali koncertowej Nowosybirska. Festiwal został entuzjastycznie przyjęty i wyznaczył priorytety młodym muzykom – edukacja muzyczna odgrywa ważną rolę w życiu Vadima Repina.

 

W ubiegłym sezonie prowadził cykl kursów mistrzowskich dla młodych skrzypków na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu. Był też jurorem w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim Donatella Flick w Londynie oraz Concours Reine Elisabeth w Brukseli.Podczas europejskiej trasy koncertowej z Borusan Istanbul Philharmonic Orchestra zagrał wraz z Danielem Hope prapremierę i liczne prawykonania koncertu podwójnego Shadow Walker Marka-Anthony'ego Turnage'a. Inne niedawne wydarzenia to występy podczas Pas de Deux z udziałem światowej sławy baletnicy Svetlany Zacharovej w Hongkongu, Maskacie, Japonii i Korei, koncerty na Enescu Festival Bukareszt, w Verbier i na Festiwalu w Montrealu z udziałem RAI Torino Orkiestra. Także wykonania nowego koncertu skrzypcowego Sofii Gubaiduliny w Wiedniu z RSO pod dyrekcją Andresa Mustonena oraz w Lipsku z Orkiestrą Gewandhaus pod dyrekcją Andrisa Nelsonsa, a ostatnio prawykonanie poprawionej wersji La Sindone Arvo Pärta, do której kompozytor, m.in. z okazji 85. roku życia, dodał solową partię skrzypiec z myślą właśnie o Vadimie Repinie.

Artysta gra na skrzypcach Rode Antonio Stradivariego z 1733 roku.

 

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI