2000


15 grudnia 2000 Uroczystość wręczenia Medalu św. Jerzego, przyznawanego przez "Tygodnik Powszechny" dla Krzysztofa Czyżewskiego. 
14 grudnia 2000 Wizyta w "Pograniczu" gości z Serbii i Czarnogóry, biorących udział w projekcie "Polski program wspierania demokracji lokalnej w Serbii i Czarnogórze" prowadzonym przez białostockie Centrum Szkoleniowe Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.
13 grudnia 2000 Krzysztof Czyżewski uczestniczył w spotkaniu w Instytucie Polskim w Wilnie na temat "Solidarność: 20 lat później - w kontekście innych ruchów opozycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej". 
10-12 grudnia 2000 Spotkania Krzysztofa Czyżewskiego z pracownikami naukowymi Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego na temat "Kultury paryskiej". 
7-10 grudnia 2000 Krzysztof Czyżewski brał udział w Kongresie Kultury Polskiej w Warszawie. W dniu 9 grudnia wypowiadał się na forum "Wieloetniczność kultury polskiej". 
7-10 grudnia 2000 Staż studentów z Katedry Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego w ramach spotkań ze studentami dotyczących wielokulturowych obszarów pogranicza. W programie poza wyjazdami w okolice Puńska, Tykocina, Suwałk i Sejn było też spotkanie z Issą Adajevem z Czeczenii oraz spektakl "Kroniki Sejneńskie".
30 listopada - 3 grudnia 2000 Odbywał się Międzynarodowy Festiwal Artystyczny "Świat na uboczu". Spotkania festiwalowe miały miejsce w Warszawie, Białymstoku i Cisówce na obrzeżach Puszczy Białowieskiej i zgromadziły twórców z Polski, Białorusi, Austrii i Danii. Jednym z wydarzeń była promocja książki Jana Kamińskiego, "Metafizyka prowincji". Jest to zapis rozmów z 12 artystami związanymi z prowincją. Jednym z nich jest Krzysztof Czyżewski. 
24 listopada 2000 Wykład o historii Sejn dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej z Sejn i spektakl "Kroniki Sejneńskie" dla młodzieży zrzeszonej w PTTK w Augustowie i Suwałkach.
23-26 listopada 2000 - Cafe Europa Miejscem kolejnego spotkania Cafe Europa było Międzynarodowe Centrum Sztuki Współczesnej (ICCA) w Bukareszcie, Rumunia. Zorganizowały je Magda Carneci, prezez ICCA, krytyk sztuki i pisarka i Irina Cios, dyrektor ICCA. Współorganizatorami były instytucje: AICA-Romanian Section, ASPRO (Stowarzyszenie Pisarzy Rumunii), META Foundation
19 listopada - 3 grudnia 2000 Podróż liderów Szkoły Pogranicza (edycja dla studentów Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego) na Ukrainę, do Mołdawii i Rumunii. Jej celem były wielokulturowe regiony: Ruś Zakarpacka, Bukowina, Siedmiogród. 
19 listopada 2000 Bożena Szroeder wygłosiła wykład "Historia Sejn", a Małgorzata Sporek-Czyżewska wykład "Historia i kultura Żydów na Suwalszczyźnie" podczas konferencji zorganizowanej przez Kościół Zielonoświątkowy, poświęconej tematyce żydowskiej.
18-19 listopada 2000 Udział Fundacji "Pogranicze" w projekcie "Inter Arma. Kultura i Sztuka Europy Południowo-Wschodniej" w Warszawie.
11 listopada 2000 W "Pograniczu" gościli przedstawiciele redakcji "Tygodnika Powszechnego". 
10 listopada 2000 Dziecięca Grupa Teatralna wystawiła spektakl "Kroniki Sejneńskie" na VII Biesiadzie Teatralnej "Zderzenia Kultur Parchowo 2000". Brały w niej udział teatry z Estonii, Łotwy, Serbii i Polski.
6 listopada 2000 Krzysztof Czyżewski brał udział w debacie "Dzieło Giedroycia - zadania na przyszłość", która odbyła się w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. 
28-30 października 2000 - Środkowoeuropejskie Forum Kultury W Mostarze i Sarajewie w Bośni i Hercegowinie odbywało się Środkowoeuropejskie Forum Kultury. Zorganizowała je Fundacja Pogranicze przy współpracy PEN-Klubu Bośni i Hercegowiny oraz Soros Media Center w Sarajewie i Radia 88 w Mostarze. Temat spotkania brzmiał: "Paryska 'Kultura' i wypracowana przez nią wizja stosunków Polski z najbliższymi sąsiadami wobec sytuacji w byłej Jugosławii". 
18-22 października 2000 - Szkoła pogranicza Szkoła pogranicza - edycja dla studentów Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. 
11 października 2000 Spotkanie prowadzone przez Bożenę Szroeder z uczniami i nauczycielami szkoły podstawowej z Suwałk na temat historii Sejn i "Kronik Sejneńskich". 
7 października 2000 Wizyta w "Pograniczu" pracowników Nadleśnictwa Pomorze i Leśnictwa Suwałki-Sejny-Augustów. Bożena Szroeder prezentowała prace Ośrodka. 
6-8 października 2000 - III Festiwal Trzech Kultur Udział Teatru Sejneńskiego i Kapeli Klezmerskiej w III Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie.
6-8 października 2000 - Camera Pro Minoritate IV spotkanie filmowe "Camera Pro Minoritate" - przegląd filmów poświęconych mniejszościom narodowym. Gośćmi spotkań byli twórcy filmów dokumentalnych, dziennikarze telewizji regionalnych realizujący magazyny mniejszości narodowych, producenci filmowi, bohaterzy filmów i reportaży. 
3-4 października 2000 - "Miłosz - Venclova - Grass" Krzysztof Czyżewski uczestniczył w konferencji "Miłosz - Venclova - Grass" zorganizowanej przez Ambasadę RP na Litwie i Instytut Goethego w Warszawie. 
21 września 2000 Udział Krzysztofa Czyżewskiego i Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej w pogrzebie Jerzego Giedroycia w Maisons-Laffitte i Le-Mensil-Le-Roi we Francji. 
18 września 2000 Koncert Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego w Filharmonii w Białymstoku.
10 września 2000 Udział "Pogranicza" w spotkaniu "Animatorzy kultury w kontekście międzynarodowym" w Bielefed (Niemcy). 
6-9 września 2000 Udział "Pogranicza" w jubileuszowych uroczystościach 10-lecia  Wspólnoty Kulturowej Borussia . 
23 sierpnia - 4 września 2000 Podróż Krzysztofa Czyżewskiego do Azji Środkowej - Kazachstanu i Kirgistanu w ramach programu Regional Art and Cultural Program Fundacji Sorosa
21-30 sierpnia 2000 - Wyprawa Teatru Sejneńskiego do Drohobycza i Lwowa Wyprawa Teatru Sejneńskiego do Drohobycza i Lwowa śladami Brunona Schulza. 
11-13 sierpnia 2000 Udział Krzysztofa Czyżewskiego w międzynarodowym spotkaniu poetów i malarzy "Stary Most" w Mostarze w Bośni i Hercegowinie.
25 lipca 2000 Spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim na temat działalności "Pogranicza" w Wilnie oraz koncert Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego na Uniwersytecie Wileńskim podczas Letniej Szkoły Języka i Kultury Jidysz, organizowanej przez Uniwersytet Oksfordzki i Centrum Kultur Bezpaństwowych w Wilnie. 
1 2 3  »

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI