2001


14-16 lipca 2001 Wizyta w "Pograniczu" Kima Stafforda, dyrektora Writing Institute przy Lewis and Clark College w Portland. Omówienie współpracy w dziedzinie edukacji interkulturowej i warsztatów książki artystycznej. 
14 lipca 2001 Wizyta w Ośrodku "Pogranicze" dwudziestoosobowej grupy studentów Letniej Szkoły Stosunków Międzykulturowych (z Afryki i Bliskiego Wschodu). Prezentacja pracy Ośrodka oraz prelekcja Krzysztofa Czyżewskiego na temat stosunków międzykulturowych na obszarach działalności Ośrodka. 
13 lipca - 24 sierpnia 2001 Cykl 10 koncertów Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego w Białej Synagodze. 
9 lipca 2001 W "Kurierze Porannym" ukazała się rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim o książce  Sąsiedzi  Jana Tomasza Grossa pt.   Debata o przyszłości .  Rozmowa z dyrektorem Ośrodka "Pogranicze" na ten sam temat ukazała się też w "Przeglądzie Sejneńskim" nr 7-8/2001 pt.   "Sąsiedzi", czyli Sejny a sprawa Jedwabnego . 
6-8 lipca 2001 Krzysztof Czyżewski brał udział w spotkaniach z udziałem George Sorosa w Warszawie i Lublinie. Wygłosił wykład na konferencji zorganizowanej przez FISE. 
4 lipca 2001 Koncert Kapeli Klezmerskiej w Ełku podczas Dni Kultury Amerykańskiej. 
3 lipca 2001 - Nagroda "Literatury na Świecie" za rok 2000 Nagroda "Literatury na Świecie" za rok 2000 dla Wydawnictwa Pogranicze za serię "Meridian". 
1-10 lipca 2001 - Polsko-litewskie Warsztaty Teatralne Prezentacja spektaklu "Kroniki sejneńskie" i pracy z dziećmi dla uczestników "Polsko-litewskich Warsztatów Teatralnych" odbywających się w sejneńskim Ośrodku Kultury. 
30 czerwca 2001 - Koncert Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego Koncert Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego w Białej Synagodze w Sejnach w ramach prezentacji "Lato 2001".  Krzysztof Czyżewski przebywał w Poznaniu, brał udział w przygotowaniach do konferencji "Kultura czasu przełomu". 
29-30 czerwca 2001 - Kultura i tożsamość Krzysztof Czyżewski brał udział w polsko-ukraińskiej konferencji "Kultura i tożsamość" zorganizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego. Wygłosił referat wprowadzający do sesji pt. "Wspólne dziedzictwo". 
28 czerwca 2001 - Pogranicze polsko-białoruskie-litewskie Spotkanie w Ośrodku "Pogranicze" słuchaczy i wykładowców sesji Międzynarodowej Szkoły Humanistycznej pt. "Pogranicze polsko-białoruskie-litewskie". Wśród gości spotkania byli prof. dr hab. Elżbieta Smułkowa oraz prof. dr hab. Jerzy Axer. 
24 czerwca 2001 - promocja książki Josifa Burga W Białej Synagodze w Sejnach odbyła się promocja książki Josifa Burga   Okruchy   wydanej przez Wydawnictwo "Pogranicze". Spotkanie promocyjne prowadził Krzysztof Czyżewski.  W tym samym dniu w Ośrodku "Pogranicze" w Sejnach przebywali Jan Tomasz Gross, autor Sąsiadów, Stefanie Steiker z Nowego Jorku i Krystyna Bratkowska. 
23 czerwca 2001 - Michael Steinlauf w Pograniczu Profesor Michael Steinlauf ze Stanów Zjednoczonych wygłosił w Białej Synagodze w Sejnach wykład pt. : Kultura Sztetła.
18 czerwca 2001 Spotkanie polskich i litewskich twórców kultury. Jego tematem była działalność Pogranicza. Organizatorami spotkania byli Ogólnopolski Klub Miłośników Litwy i "Kulturos Barei" ("Strefy Kultury"). 
17-27 czerwca 2001 - Tratwa Muzykantów - pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami W tych dniach w Sejnach i Kuklach realizowany był projekt "Tratwa Muzykantów - pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami". Były to warsztaty poświęcone dziedzictwu muzycznemu Europy Środkowowschodniej. 
16 czerwca 2001 - Colloquium Balticum: region bałtycki w wymiarze europejskim Krzysztof Czyżewski brał udział w konferencji "Colloquium Balticum: region bałtycki w wymiarze europejskim" dedykowanej Czesławowi Miłoszowi z okazji 90. rocznicy urodzin, zorganizowanej w Kiejdanach na Litwie. Wygłosił referat Duchowość Wilna.
15 czerwca 2001 - promocja książki Ryszarda Bilskiego W Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" w Krakowie miała miejsce promocja książki Ryszarda Bilskiego  W ielki Post w Osiemnastym Batalionie . Spotkanie promocyjne było wspólnie zorganizowane przez Klub Dziennikarzy oraz Wydawnictwo "Pogranicze". Patronat medialny nad imprezą sprawowała "Gazeta Krakowska". 
10-11 czerwca 2000 Spotkanie przedstawicieli "Pogranicza" i Towarzystwa Filomatów w Nowogródku na Białorusi. Spotkanie przedstawicieli "Pogranicza" i Towarzystwa Filomatów w Nowogródku na Białorusi. 
9 czerwca 2001 - Zrozumieć innych - społeczeństwo wielokulturowe dla edukacji kulturalnej Udział Krzysztofa Czyżewskiego w seminarium "Zrozumieć innych - społeczeństwo wielokulturowe dla edukacji kulturalnej" zorganizowanym przez Centrum Animacji Kultury w Bibliotece Narodowej w Warszawie w ramach Ogólnopolskiego Forum Kultur Lokalnych. W spotkaniu udział wzięli m.in. Konstanty Gebert, Michał Jagiełło, Jan Malicki, Jerzy Nikitorowicz. 
8 czerwca 2001 - Tatiana Konopkina i Natalia Miedzielska w Pograniczu Wizyta w Ośrodku "Pogranicze" Tatiany Konopkiny i Natalii Miedzielskiej z Białorusi w związku z projektem "Gra szklanych paciorków". 
7 czerwca 2001 - Wasyl Roman w Pograniczu Ośrodek "Pogranicze" w Sejnach odwiedził Wasyl Roman z Ukrainy w związku z projektem "Gra szklanych paciorków". 
1 czerwca 2001 - Andrej Kis w Pograniczu W Ośrodku "Pogranicze" w Sejnach złożył wizytę Andrej Kis z Ukrainy w związku z projektem "Gra szklanych paciorków". 
24-27 maja 2001 Krzysztof Czyżewski brał udział w sympozjum "Tożsamość i odpowiedzialność" zorganizowanym w Trieście (Włochy) przez Remarque Institute działający przy Uniwersytecie Nowojorskim. 
23 maja 2001 Bożena Szroeder i Krzysztof Czyżewski spotkali się w Warszawie z Jerzym Ficowskim. Omawiali m.in. kwestię wydania nowej książki jego autorstwa w 2001 r. 
22 maja 2001 Kapela Klezmerska Teatru Sejneńskiego zagrała koncert charytatywny w Hospicjum w Warszawie. 
17-20 maja 2001 - 46. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie Wydawnictwo "Pogranicze" uczestniczyło w 46. Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie. 
17-18 maja 2001 Udział Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej w X seminarium "Potrzeby kulturalne dzieci polskich na Wschodzie" zorganizowanym przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie. 
15 maja 2001 Wizyta Piotra Grzelaka z Opola w celu nawiązania współpracy i wypożyczenia wystawy "Stolica świata Proroka Ilji". 
7-13 maja 2001 Bożena Szroeder, Wiesław Szumiński i Dariusz Jachimowicz przebywali w Danii, na pograniczu duńsko-niemieckim w regionie Schleswig. Wizyta miała na celu przygotowanie wspólnego projektu z udziałem Dziecięcej Grupy Teatralnej z Sejn. 
28 kwietnia 2001 W Ośrodku "Pogranicze" w Sejnach odbyło się spotkanie "Edukacja regionalna, dziedzictwo kulturowe w regionie" objęte projektem Centrum Animacji Kultury. Podczas spotkania wykład wygłosił Wiesław Szumiński, autor wystawy "Stolica świata Proroka Ilji", uczestnicy obejrzeli spektakl "Kroniki sejneńskie" (godz. 17.00) i wysłuchali opowieści sejneńskiej Bożeny Szroeder. 
«  1 2 3 4  »

Szukaj na stronie

Archiwum

 

The Market / Targ

 

Kino

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa 2008

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI