2005


27-30 października 2005 Pogranicze na 9. Targach Książki w Krakowie. 
26 października 2005 - Nauczyciele bez Granic Spotkanie robocze komisji: statutowej, organizacyjnej i programowej Stowarzyszenia Nauczycieli bez Granic. 
21 października 2005 - Nauczyciele Bez Granic W Domu Pogranicza w Sejnach odbyło się pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie w ramach Akademii Nauczycieli. Wzięli w nim udział nauczyciele z Polski, Litwy i Białorusi. Głównym punktem spotkania była dyskusja nad projektem statutu Stowarzyszenia Nauczycieli Bez Granic.
13-15 października 2005 - Dziedzictwo żywe (Living Heritage) W Skopje w Macedonii odbyła się konferencja kończąca program  Dziedzictwo żywe  (Living Heritage) - którego celem jest wspieranie rozwoju lokalnych społeczności w krajach Europy Środkowowschodniej za pomocą grantów na projekty kulturalne. Krzysztof Czyżewski wziął udział w konferencji w imieniu Fundacji Pogranicze.
12 października 2005 Program edukacji regionalnej dla klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Gibach. Uczniowie uczestniczyli w lekcji poświęconej wielokulturowym Sejnom, oglądali pracownie edukacyjo-artystyczne oraz Dom Pogranicza.  Warsztat edukacji regionalnej dla grupy niepełnosprawnych dzieci z klasy II i III Gimnazjum nr 1 z Konina. Podczas spotkania młodzież zapoznała się z wielokulturowym dziedzictwem pogranicza polsko-litewskiego w oparciu o prezentowaną w Białej Synagodze wystawę 12 miesięcy podsumowującą projekt...
10 października 2005 Program edukacji regionalnej na temat historii wielokulturowych Sejn dla klasy IIIe z Liceum Ogolnokształcącego nr III w Suwałkach. 
8 października 2005 Gimnazjum w Topoli Królewskiej wybrało na swojego patrona Czesława Miłosza. Krzysztof Czyżewski w imieniu Pogranicza skierował list do nauczycieli i uczniów szkoły. 
5 października 2005 Prezentacja pracy "Pogranicza" dla 50-osobowej grupy uczniów III klasy Liceum Ogólnokształcącego nr 35 w Warszawie. Podczas spotkania młodzież zapoznała się z wielokulturową specyfiką pogranicza polsko-litewskiego w oparciu o prezentowaną w Białej Synagodze wystawę podsumowującą projekt "Związani z miejscem". 
3 października 2005 Alekander Milinkiewicz, były wicemer Grodna, został wybrany wspólnym kandydatem białoruskiej opozycji na przyszłoroczne wybory prezydenckie podczas Kongresu Sił Demokratycznych Białorusi.   
30 września - 1 października 2005 Wyprawa Klasy Dziedzictwa Kulturowego do Teatru Gardzienice. W programie wizyty obejrzenie spektakli "Metamorfozy" wg Apulejusza i "Elektra" wg Sofoklesa, oraz uczestnictwo w warsztacie prezentującym technikę i metody pracy zespołu aktorskiego.  Prezentacja projektu "Sejneńskie Karty Historyczne" w Warszawie na zaproszenie Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży - warsztat dla nauczycieli uczestniczących w konferencji na temat nowych metod nauczania. 
29 września 2005 Warsztat Pogranicza dla Harcerskiego Zespołu Pieśni i tańca "Dzieci Płocka". Podczas spotkania grupa zapoznała się z działalnością Pogranicza i charakterem prowadzonej pracy w oparciu o młodzieżowe projekty edukacyjne Związani z miejscem oraz Warsztat muzyki tradycyjnej, spotkaniu towarzyszyła projekcja filmu "Tratwa muzykantów pomiędzy Nowym Jorkiem, a Sejnami"
28 września 2005 Spotkanie z gośćmi z Pracowni Alternatywnego Wychowania z Łodzi w sprawie współpracy w ramach III Konferencji Socjoterapii, która odbędzie się w dniach 18-19 listopada oraz 27-29 maja w Łodzi. 
25-26 września 2005 Wizyta w Pograniczu dziennikarza BBC, Nicka Thorpe.
23 września 2005 26-osobowa grupa sześciolatków z przedszkola w Sejnach zwiedziła Białą Synagogę i wystawę Związani z miejscem, obejrzała glinianą makietę Sejn, wystawę  Mali chasydzi Jerozolimy  w Galerii Papuciarnia i pracownię ceramiczną. 
20 września 2005 Lekcja historii regionalnej dla szkoły podstawowej z Karolina. 
18-19 września 2005 Warsztat Pogranicza dla członków Collegium Invisibile, zrzeszającego studentów o dużych osiągnięciach w pracy naukowej i działalności społecznej z całej Polski, oraz uczestników obozu naukowego zorganizowanego wspólnie z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci. W programie wykłady i spotkania z liderami Pogranicza, film  Tratwa muzykantów, wizyta w Krasnogrudzie, biesiada muzyczna z Kapelą Klezmerską. O działalności Collegium Invisibile zob.  www.ci.edu.pl  
17 września 2005 Wizyta w Pograniczu Romana Kurkiewicza, krytyka literackiego, i Tomasza Jefimowicza z Teatru Ósmego Dnia. Omówienie planów wydawniczych Pogranicza i wspólnie organizowanych spotkań autorskich, m.in. z Predragiem Matvejeviciem i Fatosem Lubonją.   
15-16 września 2005 W Kijowie, na V Kolokwium Ministrów Kultury organizowanym przez Radę Europy, Anna Wróbel - w Pograniczu koordynator projektów wschodnich - przedstawiła program dialogu międzykulturowego na Kaukazie i w Azji Środkowej, zainicjowany przez Pogranicze w ubiegłym roku. 
14 września 2005 Wizyta w Pograniczu dyrektorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku, Piotra Dąbrowskiego i Jerzego Muszyńskiego. Przedmiotem rozmów była partnerska współpraca przy projekcie kulturowym wpisującym poprzez współczesne działania artystyczne region Podlasia w tradycje Wielkiego Księstwa Litewskiego. 
13-14 września 2005 Warsztat pogranicza dla grupy uczniów drugiej klasy kulturoznawczo-dziennikarskiej III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie. 
9 września 2005 - Gloria Artis Podczas inauguracji nowego sezonu artystycznego w Operze i Filharmonii Podlaskiej minister kultury Waldemar Dąbrowski – gość honorowy – wręczył medale "Gloria Artis" czternastu twórcom angażujących się w działalność kulturalną w województwie podlaskim. Srebrny medal "Zasłużony Kulturze – Gloria Artis" otrzymał Krzysztof Czyżewski.
7 września 2005 Spotkanie poświęcone wielokulturowym tradycjom Sejn i regionu, oraz programom dziecięcym i młodzieżowym prowadzonym w Ośrodku "Pogranicze" dla grupy uczniów ze Szkoły Stowaszyszenia Kultury i Edukacji w Warszawie.
3-13 września 2005 Gościem Pogranicza był Andrzej Franaszek, redaktor "Tygodnika Powszechnego", literaturoznawca, członek jury nagrody Nike. Obecnie pracuje nad biografią Czesława Miłosza.
3 września 2005 - Nauczyciele Bez Granic W Domu Pogranicza odbyło się spotkanie grupy uczestników projektu Akademia Pogranicza, które miało na celu utworzenie statutu Stowarzyszenia Nauczyciele Bez Granic, powołanego podczas wcześniejszych sesji nauczycieli uczących na pograniczu.     
30 sierpnia 2005 Ostatni wakacyjny koncert Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego w Białej Synagodze w Sejnach o godz. 19.30.
29 sierpnia 2005 Program edukacji regionalnej, połączony z prezentacją pracowni i programów edukacyjnych prowadzonych w Ośrodku "Pogranicze", dla grupy młodzieży z warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów przebywających na letnim wypoczynku w Serwach. 
26 sierpnia 2005 W "Pograniczu" gościła grupa niemieckich dziennikarzy odbywających podróż studyjną zatytułowaną "Polskie tożsamości po roku 1989", która miała na celu ukazanie przemian świadomości, jakie nastąpiły w polskim społeczeństwie. 
24 sierpnia 2005 Udział Ośrodka "Pogranicze" w spotkaniu placówek realizujących projekt Międzynarodowy wolontariat w ochronie krajobrazu kulturowego na Warmii i Mazurach, który realizowany jest przez Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa "Borussia" i finansowany ze środków Fundacji "Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość".
20-21 sierpnia 2005 W "Pograniczu" gościł Tomas Venclova wraz z żoną Tanją. Przedmiotem rozmów były m.in. wspólne plany wydawnicze.
14 sierpnia 2005 - Pamiętanie Miłosza. O godz. 17.30 we dworze w Krasnogrudzie spotkanie z poezją Czesława Miłosza, z pieśniami polskimi i litewskimi oraz wspomnieniami. Spotkanie poprzedziła msza św. w pierwszą rocznicę śmierci Poety, odprawiona w kościele w Żegarach o godz. 16.00. 
«  1 2 3 4 ...  »

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI