2005


12 sierpnia 2005 "Pogranicze" odwiedziła grupa 14 osób z Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Berlinie, z jego przewodniczącym Christianem Schroeterem. Goście zapoznali się z działalnością "Pogranicza", odwiedzili Krasnogrudę. Ich wyprawa do Polski północno-wschodniej miała charakter rekonesansowy.
11-13 sierpnia 2005 - Arnold Markowitz w Pograniczu Arnold Markowitz  amerykański badacz genealogii żydowskich mieszkający w Stanach Zjednoczonych. Jego ojciec mieszkał w Sejnach, wyemigrował w 1905 roku współtwórca kwartalnika "Landsmen" wydawanego przez The Suwalk - Lomza Interest Group For Jewish Genealogists w Waszyngtonie.
9 sierpnia 2005 Wizytę w "Pograniczu" złożyła 40-osobowa delegacja naukowców z Instytutu Historii Węgierskiej Akademii Nauk pod przewodnictwem prof. Istvana Kovacsa.
4 sierpnia 2005 Spektakl  Kroniki sejneńskie  w Białej Synagodze, godz. 20.00. Na widowni zasiadły dzieci uczestniczące w programie świetlicy środowiskowej w Łodzi, przebywające na obozie w Czarnej Buchcie wraz z opiekunami i goście z Holandii. 
3-4 sierpnia 2005 - Jose Mateo w Pograniczu Z wizytą w Pograniczu przebywał  Jose Mateo  z Bostonu, twórca i dyrektor "Jose Mateo’s Ballet Theater of Boston", tancerz i choreograf, który w swojej pracy wykorzystuje sztukę baletu jako narzędzie do twórczej pracy edukacyjnej z młodzieżą. 
28 lipca 2005 Wizyta w Pograniczu uczestników polsko-niemiecko-białoruskiego projektu dla multiplikatorów "Trialog na pograniczu. Porozumienie przez język".
27 lipca 2005 "Pogranicze" odwiedziła grupa uczestników tandemowego kursu językowego dla polskich i niemieckich nauczycieli i multiplikatorów wymiany młodzieży. Goście zwiedzili Dom Pogranicza, Białą Synagogę, zapoznali się z pracą Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza, obejrzeli film  Tratwa Muzykantów. 
25 lipca - 4 sierpnia 2005 Wizyta w "Pograniczu" Cyny i Erwina Schenkelbachów z Izraela. 
21 lipca 2005 - Michael Kurzwelly w Pograniczu W "Pograniczu" przebywał  Michael Kurzwelly  z Międzynarodowego Laboratorium Sztuki i Nauki Zamku Bröllin, twórca wirtualnego miasta Słubfurt, współzałożyciel stowarzyszenie Schloss Bröllin miejsca działań artystów i animatorów sztuki.
17-31 lipca 2005 - Tryptyk Bośniacki Realizacja projektu "Tryptyk Bośniacki" w Mostarze. 
17 lipca 2005 - Biesiada Krasnogrudzka Biesiada Krasnogrudzka we dworze w Krasnogrudzie od godz. 18.00 - złożyły się na nią: wystawy fotografii - otwarcie trzech wystaw fotograficznych we dworze:   
14 lipca 2005 Wizyta w "Pograniczu" Heleny Marcinkiewicz oraz Marii Szyszko, inspektora Departamentu Edukacji i Kultury Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.  Tego samego dnia odwiedził "Pogranicze" Tomasz Iwasiów z Gliwic, który wcześniej przekazał prywatną kolekcję starych pocztówek sejneńskich. Historia Sejneńszczyzny jest szczególnym obszarem jego zainteresowań. 
13 lipca 2005 Podczas spotkania w Krasnogrudzie z młodzieżą realizującą program "Trakt Krasnogrudzki" Krzysztof Czyżewski opowiadał o micie powrotu w odniesieniu do życia i twórczości Czesława Miłosza oraz o jego szczególnym związku z krasnogrudzkim dworem. 
11-13 lipca 2005 W "Pograniczu" przebywał Jacek Gowdziak. Zapoznał się ze zbiorami dotyczącymi proroka Ilji, przekazanymi "Pograniczu" w lipcu 2000 roku przez Tadeusza Słobodzianka z Teatru Wierszalin. Otrzymane zbiory posłużyły Pograniczu do przygotowania wystawy " Stolica świata proroka Ilj i " eksponowanej w Galerii Papuciarnia od jesieni 2000 do wiosny 2001 roku.
11 lipca 2005 "Pogranicze" odwiedziły siostry Efroni Dafna i Gal Meira z Izraela, córki Hany, siostry Lucyna Sauniny, która była w Sejnach 11 czerwca 2005 roku. Obejrzały Białą Synagogę, dawną jesziwę i Dom Pogranicza, udały się też do miejsc rodzinnych, które rozpoznała L. Saunina w czasie czerwcowej wizyty.  
6 lipca - 15 sierpnia 2005 TRAKT KRASNOGRUDZKI   
4 lipca 2005 - Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie W dniu 4 lipca 2005 roku w Domu Pogranicza w Sejnach odbyło się spotkanie przedstawiające projekt " Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, rewitalizacja zabytkowego zespołu dworskiego ". W spotkaniu uczestniczył Marszałek Województwa Podlaskiego Janusz Krzyżewski oraz przedstawiciele władz regionu. Tego samego dnia we dworze Krasnogruda odległym o 10 km od Sejn zaprezentowano wystawę obrazującą założenia ideowe i architektoniczne przygotowywanej przez Pogranicze inwestycji. Tego lata Krasnogruda...
2 lipca 2005 Kapela Klezmerska Teatru Sejneńskiego brała udział w VII Koncercie na dachu  w Kłącznie. 
1 lipca 2005 Warsztat pogranicza dla liderów i liderek uczestniczących w projekcie Fakt - Kobiety autorkami procesu jednoczenia się Europy. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie "Regionet", które wraz z partnerem niemieckim "OWEN" oraz hiszpańskim "BABOBAB" realizuje projekty partnerskie dotyczące kształcenia dorosłych. 
24-29 czerwca 2005 Staż grupy studentów z University of California w Santa Cruz, organizowany w ramach kursu antropologii kultury.   
21 czerwca 2005 Program edukacji regionalnej dla klasy IV b ze Szkoły Podstawowej w Sejnach wokół wystaw Patria, Nasze Stare Dobre Sejny, Kronika Gimnazjum św. Kazimierza, Raskoł i Staroobrzędowcy prezentowanych w galeriach sztuki Ośrodka "Pogranicze".  W Domu Literatury w Warszawie odbyło się spotkanie z Mazllumem Saneją autorem przekładu i wyboru wydanej przez Pogranicze  Antologii poezji Albańskiej XX wieku . 
16-19 czerwca 2005 - II Międzynarodowe kolokwium w Tbilisi II Międzynarodowe kolokwium w Tbilisi, organizowane w ramach prowadzonego przez "Pogranicze" programu pt. "Dialog Międzykulturowy na Kaukazie i w Azji Środkowej" 
14 czerwca 2005 W Domu Literatury w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone poecie Izetowi Sarajlićowi oraz prezentacja tomu jego wierszy   Szukam ulicy dla mego imienia , wydanego przez "Pogranicze". 
13-20 czerwca 2005 Podróż pracowników Ośrodka "Pogranicze" do Gruzji. Rekonesans przygotowujący wyjazd dzieci z Sejn do Gruzji ze spektaklem pt: Kroniki sejneńskie, planowany na wrzesień 2005 roku. 
13-14 czerwca 2005 Zdjęcia do filmu "Pudełko" tworzonego przez nieformalną grupę filmową "Piątka z Elektroniaka" działającą przy Ośrodku "Pogranicze". Spotkanie z bohaterką filmu, panią Barbarą Górą. Od początku do końca projekt jest tworzony i zarządzany przez młodych ludzi a finansowany z programu Unii Europejskiej "Młodzież". Opiekę techniczną nad grupą sprawuje profesjonalny operator i montażysta Paweł Figurski. 
11-12 czerwca 2005 Udział młodzieży sejneńskiej w obchodach 1. rocznicy śmierci Jacka Kuronia. Prezentacja spektaklu: Kroniki Sejneńskie oraz koncert pieśni pogranicza.  Zdjęcia do filmu "Pudełko" tworzonego przez nieformalną grupę filmową "Piątka z Elektroniaka" działającą przy Ośrodku "Pogranicze". Spotkanie z bohaterką filmu, panią Barbarą Górą. Od początku do końca projekt jest tworzony i zarządzany przez młodych ludzi a finansowany z programu Unii Europejskiej...
11 czerwca 2005 "Pogranicze" odwiedzili Żydzi z Izraela, których przodkowie mieszkali w Sejnach: Lucyna Saunina - potomkini dwóch sejneńskich rodów Borowiczów i Lewów.
8 czerwca 2005 Opowieść o wielokulturowych Sejnach oraz prezentacja pracy Ośrodka "Pogranicze" w oparciu o warsztaty edukacyjno-artystyczne  Tratwa Muzykantów pomiędzy Nowy Jorkiem a Sejnami  dla klasy gimnazjalnej z Zespołu Szkół "TAK" w Opolu.
6 czerwca 2005 Podróż rekonesansowa do Mostaru, przygotowująca planowany na lipiec 2005 roku projekt: Tryptyk Bośniacki. Stary Most, w którym przy budowie mostu w Mostarze spotkają się dzieci polsko-litewskie z Sejn, dzieci z Mostaru i dzieci uchodźców bośniackich zamieszkałe w Wielkiej Brytanii. Kroniki Sejneńskie. Biała Synagoga, godz. 21.00 
5-8 czerwca 2005 Staż grupy studentów z Uniwersytetu Powszechnego im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach oraz Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Program stażu obejmuje warsztaty pogranicza prowadzone w oparciu o pracę Ośrodka "Pogranicze", podróże po Suwalszczyźnie, prezentacje teatralne i filmowe, dyskusje, spotkania. 
«  1 2 3 4 5 ...  »

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line. Inicjujemy nowy program Pogranicza. W jego ramach będziemy przygotowywać i prezentować w przestrzeni wirtualnej nasze artystyczne i edukacyjne działania w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata. Zapraszamy!

 

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI