2005


2 czerwca 2005 Wizyta w Pograniczu Wlodka Goldkorna - znanego eseisty i dziennikarza włoskiego dziennika "L'Expresso".  Przekazanie w darze Muzeum Ziemi Sejneńskiej pamiątkowej tabliczki Matthaua Strymowicza. 
1-3 czerwca 2005 Wizyta w Pograniczu Grażyny Strumiłło-Miłosz i Joanny Miłosz. Podróż do miejsc rodzinnych Andrzeja i Czesława Miłoszów, Szetejń, Świętobrości, Wędziagoły, Kiejdan i Wilna. 
1 czerwca 2005 Koncert Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskieg o w Miejskim Przedszkolu w Sejnach z okazji Dnia Dziecka pt. "Wszystkie dzieci nasze są".  Projekcja baśni animowanej "Anastazja" z filmoteki Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza dla grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Daniłowcach. 
31 maja 2005 Robocza wizyta w Ośrodku "Pogranicze" Bernda Kaufmana, dyrektora Fundacji Schloss Neuhardenberg oraz Bazyla Kerskiego, redaktora naczelnego Magazynu polsko-niemieckiego  DIALOG , której przedmiotem była m.in. rozmowa o współpracy przy kontynuowaniu działalności powołanej do istnienia przez Pogranicze Międzynarodowej Orkiestry Młodych "Fratres" pod patronatem Arvo Pärta. 
30 maja 2005 Strona Archipelagu Pogranicza zdobyła tytuł : Profesjonalnej strony specjalisty 22 tygodnia 2005 roku w konkursie prowadzonym przez wortal  www.eskorta.com.  
29 maja 2005 Uczestnictwo Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego w uroczystościach prymicyjnych ks. Krzysztofa Karłowicza w Sejnach.  Wystawy w Białej Synagodze ("Nasze Stare Dobre Sejny", "Kronika Gimnazjum św. Kazimierza", "Raskoł" i "Staroobrzędowcy") oglądali uczniowie klasy II z Liceum Władysława IV w Warszawie. 
Patria 28 maja 2005 r. o godz. 18.00 w sejneńskiej "Papuciarni" odbył się wernisaż wystawy Patria ; trójki artystów: Evy Labutyte z Litwy, Rudolfa Kimminy z Niemiec i Wiesława Szumińskiego, gospodarza galerii.
28 maja 2005 Oparta o wystawy eksponowane w Białej Synagodze prezentacja wielokulturowych Sejn dla grupy nauczycieli z I LO w Kwidzyniu. 
27-28 maja 2005 - Akademia Nauczycieli W Domu Pogranicza odbyło się kolejne spotkanie nauczycieli polskich i litewskich w ramach projektu Akademia Pogranicza. Danuta Kuroń współtwórczyni i szefowa Uniwersytetu Powszechnego im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach, zaprezentowała uczelnię. Goście dyskutowali też o inicjatywie powołania stowarzyszenia nauczycieli pracujących na pograniczu. 
25-26 maja 2005 Wizyta w Pograniczu dziennikarki ze Stanów Zjednoczonych Carolyn Slutsky, prezentacja programów edukacyjnych "Pogranicza" badających żydowskie dziedzictwo Sejn. 
23 maja 2005 Warsztat Pogranicza w oparciu o programy edukacji regionalnej dla grupy pracowników firmy ZUD Polon-Alfa z Bydgoszczy, którzy odbywali podróż turystyczno-krajoznawczą po Suwalszczyźnie.  Prezentacja programów dziecięcych i młodzieżowych Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" grupie dziennikarzy z Litwy, Białorusi, Rosji i Polski odbywających podróż studyjną po Suwalszczyźnie. 
21 maja 2005 Warsztaty artystyczne grupy "Związani z miejscem". Zajęcia prowadziła Aleksandra Jacovskytë - artystka malarka, scenografka i kostiumolog z Wilna. 
20-22 maja 2005 Udział Wydawnictwa Fundacji Pogranicze w 50. Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie. 
20 maja 2005 W Instytucie Goethego w Warszawie odbyła się zorganizowana przez Instytut Goethego oraz Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa "Borussia" dyskusja panelowa "Przypadki graniczne". W rozmowie ze szwajcarskim pisarzem Peterem Haffnerem o granicach we współczesnym świecie brał udział Krzysztof Czyżewski. Prowadzenie rozmowy Robert Traba.  Warsztaty artystyczne grupy "Związani z miejscem". Zajęcia prowadziła Alicja Zimnicka, litewska artystka mieszkająca w Warszawie. 
19 maja 2005 Program edukacji regionalnej dla klasy Ic ze Szkoły Podstawowej w Sejnach. Realizacja trzeciego tematu "Ważne dla miasta miejsca i zabytki". 
17-19 maja 2005 Staż studentów polonistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i studentów z koła krytycznoliterackiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajęcia dotyczyły związków Czesława Miłosza z Sejeńszczyzną i Ośrodkiem "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów". Prezentacja programu wydawniczego Fundacji Pogranicze oraz Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza. 
17 maja 2005 Warsztat Pogranicza na temat wielokulturowych tradycji Sejneńszczyzny oraz pracy edukacyjnej prowadzonej przez "Pogranicze" dla grupy oficerów Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. 
16 maja 2005 Wizyta w Pograniczu prof. Przemysława Czaplińskiego historyka literatury, krytyka, autora książek, znawcy współczesnej prozy polskiej oraz profesora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Prezentacja pracy Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" dla grupy dziennikarzy z Litwy, Białorusi, Rosji i Polski odbywających podróż studyjną po Suwalszczyźnie. 
14 maja 2005 Spektakl "Kroniki Sejneńskie" dla uczniów Gimnazjum z Krasnopola i uczniów Gimnazjum nr 13 im. Stanisława Staszica z Warszawy. Biała Synagoga. 
13-15 maja 2005 Spotkanie Rady Fundacji Pogranicze. 
13-14 maja 2005 Warsztaty artystyczne grupy "Związani z miejscem". Zajęcie prowadziła Sigita Blaciunaite, artystka malarka z Wilna. 
13 maja 2005 Wykład na temat wielokulturowych tradycji Sejneńszczyzny połączony ze zwiedzaniem wystaw w Białej Synagodze dla uczniów Zespołu Szkół nr 1 W Mrągowie. 
12 maja 2005 Program edukacji regionalnej dla klasy Ic ze Szkoły Podstawowej w Sejnach. Realizacja trzeciego tematu "Ważne dla miasta miejsca i zabytki". 
11-12 maja 2005 Wizyta w Pograniczu dziennikarki Sarah Zarow, warsztat pogranicza w oparciu o dziecięce i młodzieżowe projekty edukacyjne - Klasa Dziedzictwa Kulturowego, Teatr Sejneński, Kroniki Sejneńskie, Warsztat Muzyki Tradycyjnej, Tratwa Muzykantów pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami. 
10 maja 2005 Krzysztof Czyżewski uczestniczył w dyskusji pt.  Wilno, miasto wielokulturowe, wraz z Andrzejem Romanowskim, Laimą Lauckaite oraz Mindaugasem Kvietkauskasem. Konferencję "Obrazy Wilna" zorganizował Ośrodek Badań nad Tradycją Antyczną Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Międzynarodowej Szkoły Humanistycznej Europy Środkowowschodniej. 
8 maja 2005 Koncert Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego z okazji Dnia Europy, zorganizowanego w Sejnach przez Polską Radę Ruchu Europejskiego. Biała Synagoga. 
6 maja 2005 Program edukacji regionalnej dla klasy Ib ze Szkoły Podstawowej w Sejnach. Realizacja trzeciego tematu "Ważne dla miasta miejsca i zabytki". 
2 maja 2005 Krzysztof Czyżewski wraz z prof. Anną Wolff-Powęską (Instytut Zachodni) i dr Pawłem Machcewiczem (IPN), uczestniczli w odbywającej się w Monachium debacie pt. "Polska - kultura pamięci z niewielkim odzewem w Europie". 
29 kwietnia 2005 Program edukacji regionalnej dla klasy Ia ze Szkoły Podstawowej w Sejnach. Dzieci rozpoczęły realizację trzeciego tematu pt. "Ważne dla miasta miejsca i zabytki". 
28 kwietnia 2005 Spotkanie rady redakcyjnej  Almanachu Sejneńskiego . Omówienie tematów i materiałów, które wejdą do następnego, trzeciego numeru. 
«  ... 2 3 4 5 6  »

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line. Inicjujemy nowy program Pogranicza. W jego ramach będziemy przygotowywać i prezentować w przestrzeni wirtualnej nasze artystyczne i edukacyjne działania w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata. Zapraszamy!

 

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI