2005


30 grudnia 2005 - Dom - przestrzeń życia 30 grudnia 2005 roku o godzinie 19:00 na nowo ożył i zabrzmiał dom przy ulicy Piłsudskiego nr 33, został wypełniony niezwykłymi fotografiami i muzyką - owocem projektu „DOM – PRZESTRZEŃ ŻYCIA...”. My, młodzi autorzy tego wydarzenia chcielibyśmy podzielić się nim z wszystkimi mieszkańcami Sejn.
29 grudnia 2005 Spotkania Filmowe w Pograniczu - Odlot w reżyserii Miloša Formana; Dom Pogranicza, godz. 19.00.
25 grudnia 2005 W programie II Polskiego Radia o godz. 22.05 został wyemitowany godzinny reprortaż Katarzyny Nowak i Joanny Szwedowskiej pod tytułem "Przechodziświaty w Krasnogrudzie". 
22 grudnia 2005 Spotkania Filmowe w Pograniczu -  10 minut później: Trąbka , godz. 19.00.
16 grudnia 2005 - Spotkanie z autorami książki "Warto zapytać o kulturę" Na Uniwersytecie Białostockim odbyło się spotkanie z autorami książki " Warto zapytać o kulturę ". Wzięli w nim udział m.in. Jerzy Nikitorowicz, Włodzimierz Pawluczuk, Jan Kamiński, Bogdan Dudko, Jerzy Muszyński, Jerzy Janicki, Jarosław Perszko, Wiktor Wołkow, Andrzej Lechowski oraz zaproszeni na promocję studenci.
15-16 grudnia 2005 Udział Bożeny Szroeder w warsztatach dla animatorów kultury ANIMACJE - metody, działania, inspiracje, które organizuje w Warszawie Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę". Podczas warsztatu czytanie historii zaprezentowana zostanie praca edukacyjna z dziećmi i młodzieżą skupiona wokół odkrywania pamięci miejsca, prowadzona w Pracowni Kronik Sejneńskich oraz programie Sejneńskie Karty Historyczne.
15 grudnia 2005 Spotkania Filmowe w Pograniczu - film  Przekleństwa niewinnośc i, reż.: Sofia Coppola, czwartek, godz. 19.00, Dom Pogranicza, wstęp wolny.
10 grudnia 2005 - O szkodliwości palenia tytoniu Spektakl teatralny pt. "O szkodliwości palenia tytoniu" wg A. Czechowa w wykonaniu Teatru Małych Form z Bydgoszczy i Teatru Rondo ze Słupska. Biała Synagoga w Sejnach, godz. 20.00.        
9-10 grudnia 2005 - Akademii Nauczycieli Spotkanie Stowarzyszenia Nauczycieli bez Granic w ramach Akademii Nauczycieli w Sejnach - kolejna sesja poświęcona praktyce warsztatowej.
9 grudnia 2005 - 85 urodziny Bohdana Osadczuka W Instytucie Polskim w Berlinie z okazji 85. rocznicy urodzin profesora Bogdana Osadczuka nastąpiło ogłoszenie nominacji do tytułu "Człowiek pogranicza". Moderatorami spotkania byli Krzysztof Czyżewski, Basil Kerski i Andrzej Kowalczyk. 
9 grudnia 2005 - Lekcja pantomimy Lekcja pantomimy dla klas szkoły podstawowej w Sejnach. Zajęcia poprowadził Mieczysław Giedrojć, aktor Teatru Małych Form z Bydgoszczy.
8 grudnia 2005 W ramach Spotkań Filmowych w domu Pogranicza został wyświetlony film  Ptasiek  będący ekranizacją słynnej powieści Williama Whartona z Matthew Modinerem i Nicolasem Cage'em w rolach głównych. Reżyseria Alan Parker, scenariusz Sandy Kroopf, Jack Behr, zdjęcia Michael Seresin, muzyka Peter Gabriel. Czas trwania: 120 min. 
6 grudnia 2005 Lekcja dla klas liceum ogólnokształcącego z Sejn poświęcona dramaturgii Antoniego Czechowa, prowadzenie - Stanisław Miedziewski, reżyser i dyrektor teatru Rondo ze Słupska, oraz spektakl teatralny " O szkodliwości palenia tytoniu " Biała Synagoga. godz 11.00 
3-4 grudnia 2005 - Cafe Europa w Barcelonie Spotkanie Cafe Europa w Barcelonie, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury "Kosmopolis 05". Tematem spotkania jest "Literatura i Internet". Uczestniczą: Krzysztof Czyzewski, Bodó Balázs, Biel Mesquida, Peter Jukes, Marius Serra, Chris Keulemans i Hannah Charlton.
3-4 grudnia 2005 - Adopt Srebrenica Adopt Srebrenica  (Wrócić do Srebrenicy). W siedzibie Fundacji Alexandra Langera w Bolzano dyskutowano o projekcie utworzenia międzykulturowego centrum dialogu w Srebrenicy. Pogranicze reprezentował Bartosz Hlebowicz.
2-4 grudnia 2005 - Nowa Agora W Lizbonie odbywało się spotkanie Europejskiego Parlamentu Kultury. Na sesji plenarnej Parlamentu Krzysztof Czyżewski przedstawił nowy program Pogranicza pt. "Nowa Agora" dotyczący międzynarodowej współpracy w dziedzinie dialogu międzykulturowego. 
2-4 grudnia 2005 Warsztaty w Godkach w ramach projektu edukacyjnego "Gra Szklanych Paciorków".   
1 grudnia 2005 W nawiązaniu do tradycji Wtorków Filmowych w Pograniczu, w dniu 1 grudnia 2005 r. został zainaugurowany nowy cykl spotkań projekcją filmu"Truposz" w reżyserii Jima Jarmuscha (Dom Pogranicza o godz. 19.00).
25 listopada 2005 "Świat Litwinów" - zajęcia z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Sejnach w ramach Programu Edukacji Regionalnej i projektu "Trzej Starcy". 
24 listopada 2005 "Świat Litwinów" - zajęcia z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Sejnach w ramach Programu Edukacji Regionalnej i projektu "Trzej Starcy".
19-25 listopada 2005 - Szkoła Pogranicza - Warsztat Międzykulturowy Szkoła Pogranicza - Warsztat Międzykulturowy dla przedstawicieli organizacji kulturowych z Bośni, Gruzji i Polski. 
19 listopada 2005 W ramach III Konferencji Socjoterapii w Łodzi zaprezentowany został spektakl "Kroniki sejneńskie" oraz warsztaty dla socjoterapeutów na temat Sejneńskich Kart Historycznyh jako narzędzia do pracy nad wielokulturowością z dziećmi i mołodzieżą. 
18-19 listopada 2005 - Warto zapytać o kulturę Sympozjon "Warto zapytać o kulturę" oraz uroczystość wręczenia Dorocznych Nagród Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury za sezon artystyczny 2004/2005. Spotkania odbywały się w Białej Synagodze w Sejnach oraz w Domu Pracy Twórczej w Wigrach. 
17 listopada 2005 "Świat Litwinów" - zajęcia z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Sejnach w ramach Programu Edukacji Regionalnej i projektu "Trzej Starcy". 
16 listopada 2005 Debata "Identità di frontiere" - "Tożsamość granicy" miała miejsce pod koniec "Corso Polonia 2005", festiwalu organizowanego przez Instytut Polski w Rzymie w październiku i listopadzie tego roku. Uczestnikami debaty byli: Krzysztof Czyżewski, Claudio Magris, autor książek Danube,Microcosms, Other Sea i Konstanty Gebert, pisarz, dziennikarz, redaktor czasopisma "Midrasz". Moderatorką była Carla Tonini z Uniwersytetu w Bolonii.  "Świat...
14-15 listopada 2005 Udział "Kronik sejneńskich" w konferencji  Problemy i wyzwania edukacji międzykulturowej . Doświadczenia polskie i niemieckie w Starbieninie. Podczas konferencji w kościele w Osiekach pod Choczewem zaprezentowany został spektakl.
11-13 listopada 2005 Udział grupy młodych z "Kronik sejneńskich" w "Biesiadzie Teatralnej" w Parchowie, gdzie podczas drugiego dnia spotkań zaprezentowała swój spektakl w Domu Kultury o godz. 19.00.
9 listopada 2005 "Świat Litwinów" - zajęcia z dziećmi z klasy Vc Szkoły Podstawowej w Sejnach w ramach Programu Edukacji Regionalnej i projektu "Trzej Starcy". 
7 listopada 2005 W Pograniczu rozpoczęła się kolejna edycja Programu Edukacji Regionalnej.
3-6 listopada 2005 - Wymiana literacka w rozszerzonej Europie Krzysztof Czyżewski uczestniczył w międzynarodowym sympozjum "Wymiana literacka w rozszerzonej Europie" zorganizowanym na Malcie przez Stowarzyszenie "Literatura poprzez granice". 
1 2 3 ...  »

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI