2008


31 grudnia 2008 Wizyta w Osrodku "Pogranicze" Andrzeja Stasiuka, autora licznych książek i felietonów prasowych, który prowadzi specjalizujące się w literaturze środkowoeuropejskiej wydawnictwo  Czarne.
27 grudnia 2008 - Przebłyski Projekcja filmów krótkometrażowych w ramach projektu  Przebłyski.
22 grudnia 2008 - Otwarcie Cenrum Sztuki Współczesnej - Galeria Andrzeja Strumiłły Otwarcie Cenrum Sztuki Współczesnej - Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach podczas którego zagrała formacja  Marycha River Brass Band  pod kierownictwem Mariana Szaryńskiego działająca w pracowni muzycznej Ośrodka Pogranicze.
19 grudnia 2008 - Przebłyski Spotkanie organizacyjne projektu  Przebłysk i.
18 grudnia 2008 Premiera nowej wersji spektaklu "Kroniki sejneńskie" w Białej Synagodze w Sejnach.
17 grudnia 2008 Warsztaty na temat związków wybitnego poety i pisarza rosyjskiego Mikołaja Gumilowa z Sejneńszczyzną prowadzone przez Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w ramach projektu "Zapomniane sąsiedztwo. Mikołaj Gumilow na Sejneńszczyźnie".
16 grudnia 2008 Warsztaty na temat związków wybitnego poety i pisarza rosyjskiego Mikołaja Gumilowa z Sejneńszczyzną prowadzone przez Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w ramach projektu "Zapomniane sąsiedztwo. Mikołaj Gumilow na Sejneńszczyźnie". Zajęcia z VI-latkami na temat mieszkańców Sejn. Dzieci rozmawiały o dawnych zawodach, słuchały opowieści o tym jak dawniej spędzano wolny czas oraz baśni sejneńskich 
15 grudnia 2008 Warsztaty na temat związków wybitnego poety i pisarza rosyjskiego Mikołaja Gumilowa z Sejneńszczyzną prowadzone przez Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w ramach projektu "Zapomniane sąsiedztwo. Mikołaj Gumilow na Sejneńszczyźnie".
12-13 grudnia 2008 - Akademia Nauczycieli Warsztaty głosowe - emisji głosu, oraz pieśni białoruskiej (pieśni rekruckie, pieśni wojenne i pieśni świąteczne) prowadzone przez Alinę Wawrzyniuk i Barbarę Piekarską artystki – pieśniarki z Białegostoku dla uczestników Akademii Nauczycieli.
9 grudnia 2008 Zajęcia z VI-latkami na temat historii i tradycji mieszkańców Sejn. Dzieci wykonały rysunki Anioła Szczęścia, Miłości i Pokoju Sejn oraz układały puzzle dotyczące najważniejszych zabytków sejneńskich. 
6 grudnia 2008 Spotkanie autorskie książki Linia Powrotu, dyrektora Ośrodka "Pogranicze", Krzysztofa Czyżewskiego, podczas Promocji Dobrych Książek w BWA Awangarda we Wrocławiu.
5 grudnia 2008 Spotkanie autorskie z Krzysztofem Czyżewskim w Klubie Inteligencji Katolickiej przy w Parafii Ewangelickiej w Warszawie.
4-7 grudnia 2008 Udział Wydawnictwa Pogranicze we Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek.
4 grudnia 2008 - Wielokulturowa tradycja Podlasia Warsztaty w Wasilkowie na temat kultury i muzyki Żydów środkowoeuropejskich prowadzone przez Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w ramach projektu "Badanie postaw wobec Żydów i stosunku do ich dziedzictwa, współpraca z lokalnymi partnerami w wybranych 15 miejscowościach, edukacja dla tolerancji".
3-5 grudnia 2008 Trzydniowe Warsztaty głosowe - emisji głosu prowadzone przez Katarzynę Kiszewską - śpiewaczkę operową z Warszawy,w ramach projektu "Kroniki sejneńskie. następne pokolenie" 
30 listopada - 3 grudnia 2008 - Spotkanie HALMY w Berlinie Krzysztof Czyżewski wziął udział w spotkaniu HALMY w Berlinie. Wraz z Ilmą Rakusa i Wernerem Wnendta przeprowadził rozmowę panelową na temat "Roli literatury w zjednoczeniu Europy".
29 listopada 2008 - Muzyka Miejsca Koncert finałowy drugiej edycji projektu  Muzyka Miejsca  w Białej Synagodze, godz. 19.00.
26-27 listopada 2008 Udział Krzysztofa Czyżewskiego w seminarium  Europa dialogu: Romowie  w Warszawie .
26 listopada 2008 Zajęcia w Białej Synagodze z sześciolatkami o historii powstania Sejn.
25 listopada 2008 Kapela Klezmerska Teatru Sejneńskiego zagrała w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej dla uczestników  Laboratorium Praktyk Interkulturowych 
24-25 listopada 2008 - Laboratorium Praktyk Interkulturowych Laboratorium Praktyk Interkulturowych  w Sejnach - z całej Europy oraz Kaukazu przyjechali do Sejn uczestnicy projektu Gra Szklanych Paciorków.
24 listopada 2008 Otwarta próba spektaklu "Kroniki sejneńskie" dla uczestników  Laboratorium Praktyk Interkulturowych.
23 listopada 2008 - Teatr Stajnia Pegaza W Białej Synagodze Teatr Stajnia Pegaza wystawił "Noel Wspak" wg "Matki" Witkacego oraz "Tulla" wg "Psich lat" Güntera Grassa.
22 listopada 2008 Warsztat historyczny na temat tradycji, kultury i historii Litwinów żyjących w Polsce prowadzony przez Aldonę Wojciechowską z Puńska - etnografkę, animatorkę wielu działań związanych z etnografią Litwy dla dzieci z "Pracowni Kronik Sejneńskich  Biała Synagoga gościła występ polskiego zespołu wokalnego Bornus Consort, godz. 19.00 
21 listopada 2008 W Sejneńskiej Spółdzieleni Jazzowej zagrał zespół  Vertical  z Wilna, godz. 19.00 
20-22 listopada 2008 - Nowa Agora - Sejny W listopadzie 2008 roku sympozjum odbyło się po raz trzeci. Temat –  Nowe utopie edukacyjne. Filozofia edukacji międzykulturowej  – został zainspirowany obrazem utopijnej „prowincji pedagogicznej” - Kastalii z powieści Hermana Hessego „Gra szklanych paciorków”. Zastanawialiśmy się nad stagnacją instytucji uniwersytetu i europejskiej tradycji universitas, nad kryzysem jego etosu. Debatowaliśmy nad przyszłością edukacji w naszych zmieniających się i coraz bardziej...
20 listopada 2008 - Krzysztof Czyżewski otrzymał Honorowy Medal Europejski Krzysztof Czyżewski otrzymał Honorowy Medal Europejski przyznawany za promowanie tradycji wielokulturowości oraz idei Unii Europejskiej.  
19 listopada 2008 - Ogólnopolskie Pokazy Szortów Ogólnopolskie Pokazy Szortów w Sejnach. Zestaw filmów krótkometrażowych Europejskie Szorty.
17 listopada 2008 Alicja Chraboł wraz z I klasą LO odwiedziła wystawę autorstwa Miry Żelechower - Aleksiun "Kalendarz pamięci według Brunona Schulza" oraz zapoznała się z filmem "Marzenie Schulza" w sali projekcyjnej ośrodka.
16 listopada 2008 - Zaduszki w Białej Synagodze W czasie listopadowego wieczoru mieszkańcy Sejn zebrali się w Białej Synagodze by nanieść na mapę Sejn miejsca, które pamiętają, a których już tam nie ma. Wspomnienia ożywiły synagogę, sukiennice i wiele innych miejsc nadal żywych w pamięci mieszkańców. Wieczór zakończył się koncertem  Scholi Teatru Węgajty  pt.:  Orient-Okcydent .
1 2 3 ...  »

Szukaj na stronie

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

  

 

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

Z rezydentką Hanną Jankute rozmawia Krzysztof Czyżewski.

  Krasnogruda 17 listopada 2020

 

  Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

  

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI