2008


18 kwietnia 2008 W Ośrodku "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach gościła delegacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.  Zajęcia z VI-latkami o kulturze, tradycjach, obyczajach Staroobrzędowców na Sejneńszczyźnie i okolicach; odbyły sie zajęcia plastycznne: malowanie farbami ikon; oraz zajęcia muzyczne z wykorzystaniem pieśni starowierów wykonywanych przez zespół "Riabina". 
17 kwietnia 2008 Filmy o Pograniczach  - Millennium Film Workshop, Inc. w Nowym Jorku - zaprezentowano filmy: "Sejneńscy budowniczowie mostów", "Ideme, ideme, drażki ne znajeme", "Andy czy Andrej" 
16 kwietnia 2008 Między przeszłością a przyszłością : Przywracanie pamięci pogranicza – spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim, prezesem Fundacji Pogranicze w New School for Social Research w Nowym Jorku.
16 kwietnia 2008 Filmy o pograniczach - Millennium Film Workshop, Inc. w Nowym Jorku - zaprezentowano filmy: "Śniła mi się Hana", "Losy posłuchane", "Prowadź nas prostą drogą"
14 kwietnia 2008 CAFÉ EUROPA – wieczór literacki wokół tematu „ludzi pogranicza” w nowojorskim The Bowery Poetry Club.
13 kwietnia 2008 - Muzyka Miejsca Koncert  Orkiestry Muzyki Miejsca  w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. 
12 kwietnia 2008 Warsztat pogranicza dla 40 osobowej grupy studentów Ireny Kotowicz-Borowy z Wydziału Nauk Humanistycznych SGGW w Warszawie, kierunków socjologia - Animacja w kulturze i turystyce oraz turystyka - Etnografia dziedzictwo kulturowe w regionie. Goście zapoznali się z artystyczno-edukacyjnym charakterem pracy animatorów kultury w Pograniczu.  Przedstawiciele Stowarzyszenia "Dzieci Holokaustu" zwiedzili Dom Pogranicza oraz wystawę "Gliniana Księga"w Białej Synagodze. 
11 kwietnia 2008 VI-latki z Przedszkola Miejszkiego w Sejnach zapoznały się z tradycją i kulturą Cyganów-Romów. Odbyły się zajęcia plastyczne z wykorzystaniem cygańskiej malowanki dla dzieci oraz zajęcia muzyczne - nauka podstawowych kroków tańca cygańskiego. 
9 kwietnia 2008 Filmy o pograniczach  - Millennium Film Workshop, Inc. w Nowym Jorku - zaprezentowano filmy: "Wspomnienia z podróży na Litwę", "Tratwa muzykantów pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami". 
6-20 kwietnia 2008 Na zaproszenie Polish Cultural Institute w nowojorskim teatrze La Mama wystawiono 10 spektakli  Kroniki Sejneńskie. Odbyła się także nowojorska edycja  Café Europa , pokaz filmów o pograniczach w Millenium Film Workshop Inc. oraz spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim w New School for Social Research.
4 kwietnia 2008 Klasa III ZSO w Sejnach z wyzytą na wystawie "Gliniana Księga" w Białej Synagodze.  Zajęcia edukacyjne z sześciolatkami z Przedszkola Miejskiego w Sejnach o tradycjach i obyczajach Cyganów. 
2-6 kwietnia 2008 - HALMA spotkaniew Serbii W dniach od 2 do 6 kwietnia w miastach Sremski Karlovci i Novi Sad, w Serbii, odbyło się coroczne spotkanie w ramach Europejskiej Sieci Domów Literatury HALMA.  Tematem spotkania była otwarta dyskusja na temat autonomicznej prowincji Wojwodina (Vojvodina) jako europejskiego regionu kulturowego. W samej prowincji Wojwodina jest w użyciu 6 oficjalnych języków oraz koegzystuje tam więcej niż 26 odmiennych grup etnicznych.  Konferencja odbyła się w mieście Sremski Karlovci 3 kwietnia 2008 roku.
1 kwietnia 2008 - Guzikowcy Spotkania Filmowe w Pograniczu Guzikowcy/Knoflíkáři   Czarna komedia  reżyseria:  Petr Zelenka   scenariusz:  Petr Zelenka   zdjęcia:  Miro Gábor   muzyka:  Aleš Březina   od lat:  12   czas trwania:  102   rok:  1997  
28-30 marca 2008 Promocja nowej serii wydawnictwa Pogranicze,  Inicjał, w Zakopanem. 
28 marca 2008 Projekcja filmu "Cygańska Ballerina" dla dzieci z przedszkola miejskiego w Sejnach, wprowadzająca je w zajęcia dotyczące kultury, historii i tradycji Romów. 
25 marca 2008 - Dom Wariatów Spotkania Filmowe w Pograniczu Dom Wariatów / Dom durakov  Fabularny  reżyseria: Andriej Konczałowski  scenariusz: Andriej Konczałowski  zdjęcia: Sergei Kozlov  muzyka: Edward Artemiew  na podstawie prawdziwej historii  od lat: 15  czas trwania: 104  rok: 2002 
21 marca 2008 Podpisanie dokumentów notarialnych w Białymstoku dotyczących darowizny budynku starej poczty, obecnie Domu Pogranicza, na rzecz Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach przez Województwo Podlaskie. 
19 marca 2008 Wizyta Marszałka Województwa Podlaskiego Jarosława Dworzańskiego, dyrektora gabinetu marszałka Zbigniewa Nikitorowicza, starosty Ryszarda Grzybowskiego, wice-starosty Romualda Witkowskiego oraz szefa Urzędu Celnego w Białymstoku Mirosława Sienkiewicza w Ośrodku "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach. 
18 marca 2008 - Dzień Besti Spotkania Filmowe w Pograniczu Dzień bestii / Día de la bestia  Czarna Komedia  reżyseria: Álex de la Iglesia  scenariusz: Jorge Guerricaechevarría , Álex de la Iglesia  zdjęcia: Flavio Martínez Labiano  od lat: 15  czas trwania: 103  rok: 1995 
15 marca 2008 - Przyznanie Krzysztofowi Czyżewskiemu tytułu Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego Przyznanie Krzysztofowi Czyżewskiemu tytułu Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego podczas Gali "Podlaska Marka Roku"
14 marca 2008 Wizyta w Pograniczu Bjørna Frode Moen, doradcy międzynarodowego w urzędzie miejskim Notodden, Norwegia. Podczas spotkania z Krzysztofem Czyżewskim podzielił się on doświadczeniami ze współpracy z Urzędem Miejskim w Suwałkach.
14 marca 2008 - Zajęcia edukacji regionalnej Zajęcia edukacyjne z sześciolatkami z Przedszkola Miejskiego w Sejnach o tradycjach i obyczajach Żydów.
11 marca 2008 - Renaissance Spotkania Filmowe w Pograniczu Renaissance  Fabularny  reżyseria: Christian Volckman  scenariusz: Alexandre de La Patelli, Patrick Raynal  muzyka: Charles Olins , Nicholas Dodd  od lat: 15  czas trwania: 105  rok: 2006 
7 marca 2008 - Akademia Nauczycieli Spotkanie Akademii Nauczycieli. Warsztaty dla nauczycieli i młodzieży z Mieczysławem Giedrojciem, wykonawcą monodramów, mimem i klaunem, który w swoim dorobku ma wiele występów na festiwalach w kraju i za granicą, dotyczące pracy z ciałem i możliwościach wykorzystania technik teatralnych w pracy pedagogicznej.
6-9 marca 2008 Praca warsztatowa z dziećmi nad spektaklem "Kroniki Sejneńskie" w Czarnej Buchcie, prowadzona przez Bożenę Szroeder.
6-7 marca 2008 Wizyta dr. Joachima Rogalla z  Robert Bosch Foundation, oraz Joachima Paetzold, jednego z bohaterów filmu "Synowie" autorstwa Volkera Koeppa, prezentowanego podczas wieczornego spotkania oraz dyskusji w Domu Pogranicza. 
5 marca 2008 Spotkanie z dziećmi w ramach projektu "Nasi sąsiedzi, wczoraj i dziś". Projekcja filmu "Miasteczko Chełm" oraz opowieść o historii miasta Sejny. 
4 marca 2008 - Kostka przeznaczenia Spotkania Filmowe w Pograniczu Kostka przeznaczenia   Komedia   reżyseria:   Liam Lynch   scenariusz:   Liam Lynch , Kyle Gass   muzyka:   Kyle Gass , Jack Black   od lat:   15   czas trwania:   93   rok:   2006  
1 marca 2008 Wizyta twórców oraz projekcja filmów akcji  Filmowe Podlasie Atakuje!  prowadzonej przez Białostocki Ośrodek Kultury i współpracowników.
27-28 lutego 2008 Klaus Harer, dyrektor Kulturforum, zaprezentował swoją instytucję podczas spotkania w Domu Pogranicza.
«  ... 4 5 6 7  »

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI