2012


22 października 2012 - Nauczyciele o Holocauście [FOTO] W Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się ogólnopolska konferencja skierowana do nauczycieli, a poświęcona edukacji o Holokauście oraz wątkom kształcenia międzykulturowego w kontekście praw człowieka i dziecka. W panelu dyskusyjnym udział wzięła Bożena Szroeder.
20-24 października 2012 - Warsztaty animacji z Joanną Polak i Wiesławem Szumińskim Już po raz drugi w tym roku odbyły się warsztaty animacji prowadzone przez Joannę Polak i Wiesława Szumińskiego. W ich trakcie zakończono pracę nad materialem filmowym do trzeciej Filmowej Kolekcji Bajek Opowieści Pogranicza.
20 października 2012 - Lektorium Sejneńskie w Krasnogrudzie 20 października odbyły się kolejne warsztaty Lektorium Sejneńskiego w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.
16 października 2012 - Krzysztof Czyżewski o ojkologii Jakie relacje powstają w przestrzeniach domowych, w jaki sposób odbywa się transformacja dawnych domostw, jakiego znaczenia z tej perspektywy nabiera bezdomność i bezimienność? Seminarium w ramach projektu „Ojkologia. Nauka o domu” było okazją, by odpowiedzieć na te i inne pytania. Do Katowic i wspólnego rozważania został zaproszony także Krzysztof Czyżewski.
13-14 października 2012 - Warsztaty edukacyjne w Krasnogrudzie Uczestnicy warsztatów historycznych, organizowanych przez Fundację im. prof. Bronisława Geremka, zdobywali wiedzę na temat tolerancji, różnorodności oraz mechanizmów powstawania uprzedzeń i stereotypów. Cykl zajęć zainaugurowanych w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie potrwa do wiosny.
12-13 października 2012 - Tworzenie twórczych społeczności. „Pogranicze” o animacji kultury Seminarium "Twórcze społeczności. Z doświadczeń animacji kultury i community arts" odbyło się w Warszawie w dniach 12-13 października. Uczestniczką panelu dyskusyjnego „Badanie – działanie. Metody jakościowe a projekty animacyjne” była Bożena Szroeder, reprezentująca podczas tego spotkania Pracownię Kronik Sejneńskich działającą przy Ośrodku „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”.
9 października 2012 - O odradzaniu się kultury – „Pogranicze” w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu Ponad dwudziestoletnia historia działalności Ośrodka „Pogranicze” w Sejnach nie może zostać opowiedziana w ciągu jednego wieczoru. Mimo to, próbę przybliżenia idei funkcjonowania instytucji podjęli się 9 października Krzysztof Czyżewski, a także Dorota Sieroń-Galusek i Łukasz Galusek – autorzy książki "Pogranicze. O odradzaniu się kultury".
8-13 października 2012 - „Opowieści Pogranicza” na VII Polonijnym Festiwalu Multimedialnym Fundacja Pogranicze, wraz z Joanną Polak i Lizą Skvorcovą, współtwórcami Filmowej Kolekcji Bajek, otrzymała nagrodę specjalną za film animowany na VII Polonijnym Festiwalu Multimedialnym. W tym roku do konkursu nadesłano 45 filmów, 12 programów radiowych i 13 programów multimedialnych z 8 krajów: Australii, Białorusi, Czeskiej Republiki, Rosji, Ukrainy, USA, Włoch i Polski.
6, 8 października 2012 - Spotkania z Georgi Gospodinovem 6 i 8 października 2012 odbyły się dwa spotkania autorskie, zorganizowane wspólnie z Bułgarskim Instytutem Kultury. Georgi Gospodinov opowiadał o swojej najnowszej książce "I inne historie", opublikowanej przez wydawnictwo Pogranicze.  
6 października 2012 - Mitch & Mitch with their Incredible Combo - Krasnogruda W Kawiarnii "Piosenka o porcelanie" w Krasnogrudzie 6 października o godz 19.00 wystąpił zespół Mitch & Mitch. Koncert był otwarciem sezonu pozaleteniego w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.
5-6 października 2012 - Targi Expo 2012 z „Pograniczem” W dniu 6 października zakończyły się w Sejnach II Międzynarodowe Targi Turystyczne i Wędkarskie. Swoją ofertę zaprezentowała, wśród wystawców z Polski i krajów nadbałtyckich, również Fundacja „Pogranicze”. Inauguracja imprezy targowej odbyła się 5 października o godz. 11.00. W czasie pierwszego dnia w czasie bloku artystycznego zagrała Marycha River Brass Band, zespół prowadzony przez Mariana Szaryńskiego z pracowni muzycznej Pogranicza.
5, 6 października 2012 - Krzysztof Czyżewski w wielkiej wrocławskiej debacie o kulturze Kilkudziesięciu uczestników z Polski i Niemiec w ciągu dwóch dni (5 i 6 października) dyskutowało o kulturze, a dokładniej - o genotypie miasta w kontekście Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016.  Wśród osób zaproszonych do trzygodzinnej debaty znalazł się także Krzysztof Czyżewski.
5-7 października 2012 - „Cztery Tradycje” na pograniczach W dniach 5-7 października 2012 r. w Oleśnicy odbyło się wydarzenie pod nazwą „Cztery Tradycje”. Jednym z zaproszonych gości jest Krzysztof Czyżewski, w chwili obecnej - dyrektor Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, który wziął udział w dyskusji o polskich pograniczach i prowincji w kulturze.
5 października 2012 - Teatr Wierszalin. Reportaż o końcu świata 5 października 2012 roku o godz. 18.00 w Białej Synagodze w Sejnach odbył się spektakl Teatru Wierszalin z Supraśla pt.: Wierszalin. Reportaż o końcu świata.
1 października 2012 - W „Herito” o Europejskiej Stolicy Kultury opowiada Krzysztof Czyżewski Najnowszy numer kwartalnika Herito (nr 8, str. 114) zawiera wywiad Joanny Sanetry-Szeligi przeprowadzony z Krzysztofem Czyżewskim, dyrektorem artystycznym Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
28 września 2012 - Nagroda im. Ireny Sendlerowej dla Bożeny Szroeder W dniu 28 września 2012 roku w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagrody im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata".
26 września 2012 - Koncert Ejbike Mame w Chorzowie Kameralny skład Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego wystąpił z programem "Ejbike Mame" w Chorzowie. 
21 września 2012 - Wizyta studentów z Uniwersytetu Warszawskiego Grupa  studentów z Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego odwiedziła Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, naorodów" i zapoznała się z jego działalnością. Nasi goście spotkali się między innymi z Michałem Moniuszko, który zaprezentował im działalność  Pracowni Muzycznej . W trakcie spotkania z Bożeną Szroeder uczestnikom przybliżono projekty Pracowni Edukacji Regionalnej oraz Pracowni Kronik Sejneńskich . Agata Szkopińska przybliżyła grupie ideę Centrum...
15 - 21 września 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek: warsztaty animacji z Joanną Polak [FOTO] 15 września 2012 rozpoczęły się kolejne warsztaty animacji, w trakcie których powstaje trzecia Kolekcja Bajek Pogranicza. Warsztaty prowadzą Joanna Polak i Wiesław Szumiński.
15 września 2012 - Jubileusz 75-lecia Tomasa Venclovy W kawiarni “Piosenka o porcelanie”, 15 września 2012 roku odbyła się uroczystość Jubileuszu 75 urodzin naszego Mistrza, Przyjaciela, Człowieka Pogranicza Tomasa Venclovy.
13 września 2012 - Wizyta szkół z Nakła i Warszawy w Pograniczu Uczniowie Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica - Nakło nad Notecią oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 70 w Warszawie odwiedzili Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach oraz Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.
9 września 2012 - Bajki Pogranicza w ramach Niedzielnych Poranków Filmowych Jesień 2012 9 września 2012 w ramach edukacyjnego programu w cyklu Przedszkole Mediów we wrocławskim Centrum Sztuki WRO można było obejrzeć "Bajki Pogranicza".
9-13 września 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek „Opowieści Pogranicza” nagrodzona na Białorusi Uznanie jury VIІІ Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Chrześcijańskich Dokumentów i Programów Telewizyjnych Magnificat 2012 zdobyły bajki tworzone przez sejneńską młodzież pod okiem Joanny Polak i Lizy Skvorcovej. Animacje otrzymały wyróżnienie, konkurując z 40 filmami z kilkunastu krajów.
7 września 2012 - Wizyta edukacyjna w Białej Synagodze Klasa III B Gimnazjum nr.1 im.J.Pawła II w Sejnach pod opieką Zofii Domańskiej odwiedziła wystawę Tomasza M.Kukawskiego pt. "Grafiki"  w Galerii Biała Synagoga.
6-9 września 2012 - Z Krakowa do Sejn - warsztaty pamięci [FOTO] Już po raz drugi, na zaproszenie Międzynarodowego Centrum Kultury, młodzież z Pracowni Kroniki Sejneńskich wystawi w Krakowie spektakl Kroniki Sejneńskie. W październiku 2011 roku spektakl został zaprezentowany w czasie  10. Spotkania Fundacji im. Anny Lindh .
6-8 września 2012 - Lektorium Sejneńskie w Szetejniach Fotograficzna relacja z ostatnich prób przed spektaklem, przygotowania scenografii, spektaklu i chwil tuż po nim; fotografie autorstwa Wiesława Szumińskiego.
6 września 2012 - Lektorium Sejneńskie w Szetejniach Fotograficzna relacja autorstwa Wiesława Szumińskiego z dalszych przygotowań do prezentacji spektaklu na podstawie "Doliny Issy" Czesława Miłosza.
6 września 2012 - Wizyta edukacyjna w Białej Synagodze Klasa I LO nr.5 im.księcia J. Poniatowskiego w Warszawie pod opieką Romualdy Kuśmierczyk odwiedziła wystawę Tomasza M.Kukawskiego pt. "Grafiki" oraz wysłuchała historii Galerii Biała Synagoga.
5 września 2012- Lektorium Sejneńskie w Szetejniach Piątego września trwały dalsze przygotowania do prezentacji spektaklu na podstawie "Doliny Issy" Czesława Miłosza, przede wszystkim praca z aktorami. Wieczorem uczestnicy projektu obejrzeli film Jerzego Kawalerowicza pt. "Austeria".
4 września 2012 - Lektorium Sejneńskie w Szetejniach Zakończył się trzeci dzień spotkania młodzieży z Sejn, Wilna i Kiejdan oraz drugi, kiedy trwały przygotowania do spektaklu "Dolina bez imienia" według "Doliny Issy" Miłosza.
«  1 2 3 4 ...  »

Szukaj na stronie

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

  

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

 

Z rezydentką Kaciaryną Czekatouskają rozmawia Krzysztof Czyżewski. 

Krasnogruda 2 marca 2021

 

    


Z rezydentem Andrejem Chadanowiczem rozmawia Krzysztof Czyżewski.

   Krasnogruda 29 stycznia 2021

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 


Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 


 

  

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI