20 listopada 2008 - Krzysztof Czyżewski otrzymał Honorowy Medal Europejski

Krzysztof Czyżewski otrzymał Honorowy Medal Europejski przyznawany za promowanie tradycji wielokulturowości oraz idei Unii Europejskiej.
 


Honorowy Medal Europejski dla Krzysztofa Czyżewskiego 

Krzysztof Czyżewski, dyrektor Ośrodka "Pogranicze" został uhonorowany Honorowym Medalem Europejskim podczas ceremonii w Warszawie. Honorowe Medale Europejskie to wyróżnienia przyznawane wspólnie przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej (UKIE), Business Centre Club (BCC) i Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny. 

Odznaczenia przyznawane są za "promowanie tradycji wielokulturowości oraz idei Unii Europejskiej". Jak powiedziała dyrektor Departamentu Analiz i Strategii w UKIE, Małgorzata Kałużyńska - "Uhonorowano osoby pielęgnujące i rozwijające tradycje wielokulturowości oraz tolerancji w Polsce"."Nagrodzeni twórcy filmowi i teatralni nie tylko podejmują w swojej twórczości temat przenikania się kultur i obyczajów, ale rozsławiają polską sztukę i naukę za granicą. Słowa uznania należą się także tym animatorom kultury, którzy promują ambitne kino europejskie w Polsce" - powiedziała Kałużyńska. 

Przewodniczący Rady Głównej BCC Maciej Grelowski dodał , że doceniono również ludzi, którzy "promują idee europejskie w Polsce oraz w rzetelny i kompetentny sposób mówią o konsekwencjach przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, wspominając o dobrych, a także o słabszych stronach integracji". 

Odznaczeni zostali także, reżyserzy Agnieszka Holland i Krzysztof Warlikowski, historyk prof. Henryk Samsonowicz, Stefan Bratkowski - honorowy prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Roman Gutek - prezes firmy Gutek Film, Maciej Jankowski - b. przewodniczący "Solidarności" Regionu Mazowsze oraz gen. Andrzej Matejuk - Komendant Główny Policji. 

Źródła: interia.pl , wyborcza.pl 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI